اپ های ResearchKit برای بیماری های اوتیسم، صرع و ملانوما معرفی شد

اپ های ResearchKit برای بیماری های اوتیسم، صرع و ملانوما معرفی شد

اپل با معرفی ResearchKit سعی دارد تا جمع آوری داده ها و اطلاعات را برای مصارف پزشکی آسان سازد و از اوایل امسال که پلتفرم معرفی شد، تاکنون بیش از صد هزار نفر شرکت کننده اطلاعات مربوط به سلامتی خود را با غول کوپرتینو به اشتراک گذاشته اند.

حالا اپل اطلاعات بسیار زیادی در مورد بیماری هایی نظیر آسم، دیابت، سرطان سینه و بسیاری دیگر در دیتابیس های عظیم خود دارد که با استفاده از آن ها می تواند پروسه درمان، شناسایی و اقدام در جهت ریشه کن کردن بیماری ها را با کمک دیگر کمپانی ها و جوامع پزشکی سرعت بخشد.

اما حالا ResearchKit سه بیماری دیگر را به لیست وظایف خود اضافه کرده است: اوتیسم، صرع و ملانوما. دانشگاه Duke اخیرا از اپلیکیشن Autism & Beyond پرده برداشت، اپلیکیشنی که از یک الگوریتم شناساگر احساسات استفاده می کند تا نشانه های واضح اوتیسم در کودکان را شناسایی کند. آن ها قصد دارند با استفاده از دوربین جلوی آیفون احساسات را در صورت کودک نسبت به ویدیویی که تماشا می کند ضبط کنند و براساس آن تصمیم بگیرند.

اپلیکیشن دیگری از دانشگاه Oregon Health & Science با جمع آوری تصاویر خال های پوستی از کاربران در سراسر جهان، آن ها امیدوارند تا موفق به ساخت الگوریتمی جهت شناسایی بیماری ملانوما شوند.

اما تیم سوم به سراغ اپل واچ رفته و با توسعه اپلیکیشن EpiWatch سعی در شناسایی اختلالات و تشنج های کاربر دارد. شتاب سنج و سنسور ضربان قلب در این میان داده ها را جمع آوری کرده و برای توسعه دهندگان اپلیکیشن ارسال می کنند.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato