جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

اپ های ResearchKit برای بیماری های اوتیسم، صرع و ملانوما معرفی شد

اپل با معرفی ResearchKit سعی دارد تا جمع آوری داده ها و اطلاعات را برای مصارف پزشکی آسان سازد و از اوایل امسال که پلتفرم معرفی شد، تاکنون بیش از صد هزار نفر شرکت کننده اطلاعات مربوط به سلامتی خود را با غول کوپرتینو به اشتراک گذاشته اند.

حالا اپل اطلاعات بسیار زیادی در مورد بیماری هایی نظیر آسم، دیابت، سرطان سینه و بسیاری دیگر در دیتابیس های عظیم خود دارد که با استفاده از آن ها می تواند پروسه درمان، شناسایی و اقدام در جهت ریشه کن کردن بیماری ها را با کمک دیگر کمپانی ها و جوامع پزشکی سرعت بخشد.

اما حالا ResearchKit سه بیماری دیگر را به لیست وظایف خود اضافه کرده است: اوتیسم، صرع و ملانوما. دانشگاه Duke اخیرا از اپلیکیشن Autism & Beyond پرده برداشت، اپلیکیشنی که از یک الگوریتم شناساگر احساسات استفاده می کند تا نشانه های واضح اوتیسم در کودکان را شناسایی کند. آن ها قصد دارند با استفاده از دوربین جلوی آیفون احساسات را در صورت کودک نسبت به ویدیویی که تماشا می کند ضبط کنند و براساس آن تصمیم بگیرند.

اپلیکیشن دیگری از دانشگاه Oregon Health & Science با جمع آوری تصاویر خال های پوستی از کاربران در سراسر جهان، آن ها امیدوارند تا موفق به ساخت الگوریتمی جهت شناسایی بیماری ملانوما شوند.

اما تیم سوم به سراغ اپل واچ رفته و با توسعه اپلیکیشن EpiWatch سعی در شناسایی اختلالات و تشنج های کاربر دارد. شتاب سنج و سنسور ضربان قلب در این میان داده ها را جمع آوری کرده و برای توسعه دهندگان اپلیکیشن ارسال می کنند.

منبع:
Engadget
برچسب ها

مطالب مرتبط

معرفی ResearchKit در مراسم رونمایی از اپل واچ

کمپانی اپل امروز در مراسم رونمایی از ساعت هوشمند خود اعلام کرد که با عرضه نوعی کیت تحقیقاتی یا Researchkit امکان استخدام مشارکت کنندگان تحقیقاتی را برای پژوهشگران فراهم کرد. این کیت نوعی پلتفرم پزشکی نرم افزاری است که آیفون و Healthkit را به ابزارهای تشخیصی بدل می کند. جف ویلیامز نایب رئیس ارشد عملیات های اپل... ادامه مطلب

اپل برای استفاده از اطلاعات کاربران اپلیکیشن Health از آنها کسب اجازه می کند

به تازگی در هنگام استفاده از اپلیکیشن Health موجود در محصولات اپل، پیغامی ظاهر شده و از کاربر درخواست می کند تا به آنها اجازه اشتراک گذاری اطلاعات جمع آوری شده را بدهد. اپل اطلاعات یاد شده را شامل مدت زمان ایستادن و ورزش کردن، اپلیکیشن های سلامتی نصب شده روی گجت، مکان جغرافیایی کاربر و مدت... ادامه مطلب

اپل فیلم کوتاهی در مورد یک بیمار مبتلا به اوتیسم و اهمیت تکنولوژی در زندگی او ساخت

دوم آوریل - سیزدهم فروردین، روز جهانی اوتیسم بود و اپل نیز به همین مناسبت، فیلم کوتاهی در مورد زندگی یکی از بیماران مبتلا به همین اختلال رشدی، به نام «دیلن بارمیک» ساخته است. در این فیلم کوتاه، مادر و یکی از معلمین این نوجوان در خصوص چالش هایشان برای رفتار با «دیلن» و البته سختی های... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x