استارتاپ یوتا با جذب سرمایه ۵۰ میلیون دلاری در حال توسعه یوتافون ۳ است

استارتاپ یوتا با جذب سرمایه ۵۰ میلیون دلاری در حال توسعه یوتافون ۳ است

استارتاپ روسی Yota Devices، تا کنون دو موبایل با نام های یوتافون و یوتافون ۲ ارائه داده است که هر دو از پلتفرم اندروید بهره می برند. نکته متمایز کننده این محصولات با سایر موبایل های فعلی، استفاده از نمایشگری دوم با فناوری E-Ink در قاب پشتی این دستگاه است که همین موضوع به کاربر اجازه می دهد بتواند چندین روز از باتری موبایل خود استفاده نماید.

یوتافون ۲، مدتی پیش از سوی وب سایت های مختلف بررسی شد و تقریبا نتایج مناسب و مثبتی هم دریافت نمود. استارتاپ روسی، همچنین از طریق برنامه های جذب سرمایه عمومی، تلاش کرد این محصول را در ایالات متحده به فروش برساند اما با توجه به جذب شدن سرمایه مورد نیاز، با هم تولید انبوه یوتافون ۲ به مشکلات بسیاری برخورد کرد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

حالا شرکتی چینی به نام REX Global در Yota Devices سرمایه گذاری نموده و ۶۴.۹ درصد از ارزش این کمپانی را از آن خود نموده است.

ولادیسلاو مارتینف (Vladislav Martynov) مدیر عامل استارتاپ Yota Devices، خبر می دهد که این قرارداد را قبول کرده چرا که شرکتش نیاز به سرمایه گذاری بلند مدت داشته و نه شخص یا شرکتی که صرفا بخواهد یک بار در این استارتاپ سرمایه گذاری نماید.

وی اکنون باور دارد که توسط همکاری با REX Global، می تواند کیفیت ساخت محصولات را بالاتر برده و در نهایت سرمایه های دیگری را نیز برای بخش تحقیق و توسعه اش نگه دارد.

بر اساس این داد و ستد، REX متعهد گشته که در مرحله اول، ۵۰ میلیون دلار به یوتا تزریق کند تا این شرکت بتواند یوتافون ۳ را توسعه داده و آن را به شکلی صحیح به بازار ارسال نماید. در این میان لازم به ذکر است که استارتاپ Yota Devices برای توسعه یوتا فون ۳ با ZTE همکاری خواهد داشت؛ محصولی که انتظار می رود در ابتدای سال ۲۰۱۶ عرضه گردد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato