تونی فادل: اپل از سال 2008 در فکر ساخت خودرو بوده است

تونی فادل: اپل از سال 2008 در فکر ساخت خودرو بوده است

در مصاحبه ای ویدیویی با بلومبرگ، تونی فادل، موسس و مدیرعامل Nest ابراز داشت که از سال ۲۰۰۸، استیو جابز و اپل با ایده ی ساخت ماشین درگیر بوده اند. در همین حین، تونی فادل مدیر ارشد اجرایی اپل و یکی از چهره های اصلی آیفون بود.

وی می گوید: «ما چند بار قدم زدیم، سال ۲۰۰۸ بود. صحبت در مورد این بود که اگر یک ماشین بسازیم، این ماشین چطور باید باشد؟ داشبورد چه باید داشته باشد؟ صندلی ها چگونه اند؟ و سوخت و منبع قدرت آن چه خواهد بود؟»

مشخص نیست که صحبت های فادل و جابز تا چه میزان جدی گرفته شده اما قطعا اگر گفتگوهای بیشتری بین این دو صورت می گرفت، فادل حرف های بیشتری برای گفتن داشت. مسلما، جابز علاقه ای به انجام این کار نداشت. فادل می گوید: «دست آخر همیشه اینگونه می گفت که ما خیلی مشغول هستیم، منابع محدودی داریم... اگر می شد این کار را انجام دهیم عالی بود اما نمی توانیم.»

حالا شایعات حاکی از آن است که اپل، تحت رهبری تیم کوک این پروژه را جدی گرفته و اوایل سال ۲۰۱۹ شاهد عرضه خودرویی تمام الکتریکی از سوی اهالی کوپرتینو خواهیم بود. شاید تصمیم درستی هم بوده که هفت سال پیش، اپل وارد این حوزه نشده. تصور کنید اپل ماشینی بسازد که سوخت فسیلی مصرف می کند. حتی همین حالا هم تکنولوژی باتری ماشین ها نیز در حال ارتقا است و اگر اپل بخواهد خودرویی بسازد، احتمالا تمامی این نواقص را در نظر خواهد گرفت.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato