کامپیوترها یاد می گیرند که چطور حالات پنهان چهره را تشخیص دهند

کامپیوترها یاد می گیرند که چطور حالات پنهان چهره را تشخیص دهند

ماشین ها در تشخیص احساسات واضحی نظیر لبخند، خوب عمل می کنند اما در شناسایی حالات خفیف چهره و زمانی که افراد تلاش می کنند احساسات خود را پنهان نمایند عملکرد چندان مطلوبی را از خود به نمایش نمی گذارند.

با این همه، پیش بینی می شود که این ضعف در آینده نه چندان دور برطرف گردد چراکه پژوهشگران نوعی الگوریتم کامپیوتری را طراحی کرده اند که قادر است حالات چهره را بزرگ نمایی کند و در نتیجه امکان تشخیص کوچک ترین ناراحتی یا شگفتی در چهره افراد را دارد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

البته برخی از افراد، استعداد تشخیص کوچک ترین حالات حسی در چهره یکدیگر را دارند با این همه، الگوریتم طراحی شده، در نخستین مراحل تست، بیش از حد مورد انتظار ظاهر شده است و احتمالا نمی توان از این پس، ماشین ها را در مورد احساسات خود فریب داد.

البته نرم افزار طراحی شده، در حال حاضر کاستی هایی هم دارد و لازم است که از آن به شیوه ای استراتژیک استفاده نمایید چراکه اندکی در تمامی حرکات چهره اغراق می کند.

این الگوریتم همچنین برای درک چیزی که می بیند به یک دیتابیس آموزشی وابسته است، در نتیجه تا زمانی که بشود به طور کامل به نتایج به دست آمده از آن اطمینان کرد زمان زیادی باقی مانده است.

با در نظر داشتن اثرگذاری این سیستم، می توان گفت که قطعا در دستگاه های دروغ سنج و وسایل و ابزارهای دیگری که به دنبال نشانه هایی از تغییرات روانشناختی در افراد هستند سودمند واقع می شوند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato