عنوان دومین کشور بزرگ جهان از نظر کاربران فعال اینترنتی به هند داده شد

عنوان دومین کشور بزرگ جهان از نظر کاربران فعال اینترنتی به هند داده شد

رسیدن تعداد کاربران آنلاین به رقم ۴۰۲ میلیون نفر موجب شد تا هند به عنوان دومین کشور بزرگ دنیا در زمینه تعداد مصرف کننده فعال اینترنتی معرفی و اعلام شود.

با این میزان کاربر فعال در دنیای مجازی، هند آمریکا را پشت سر گذاشت و پس از کشور چین با ۶۰۰ میلیون کاربر آنلاین، در جایگاه دوم قرار گرفت. این در حالیست که تعداد کاربران سرزمین فیل ها در ماه مهر، ۳۷۵ میلیون نفر اعلام شده بود.

برای آگاهی از جزئیات این گزارش در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سازمان خدمات اینترنتی و موبایل هند در همکاری با موسسه تحقیقاتی IMRB بین المللی همین کشور و در نتیجه بررسی ۳۵ شهر، این آمار را منتشر نموده اند. در این گزارش نوشته شده: «استقبال از اینترنت در هند حدود ۱۰ سال طول کشید تا از ۱۰ میلیون کاربر به یکصد میلیون نفر برسد، سه سال زمان برد تا از یکصد به ۲۰۰ میلیون نفر ارتقا بیابد، این در حالیست که اضافه شدن صد میلیون نفر بعدی فقط در عرض یک سال انجام شد و کاربران از ۳۰۰ به ۴۰۰ میلیون نفر افزایش پیدا کردند.»

یافته های کلیدی این تحقیق موارد زیر را شامل می شود:

تعداد کاربران اینترنت در سال ۲۰۱۵ رشد چشمگیری داشته

به گزارش آمار یاد شده، تعداد کاربران فعال اینترنتی در کشور هند در سال جاری میلادی حدود ۴۹ درصد بیشتر از سال گذشته است و اگر روند رشد و افزایش افراد بر همین منوال پیش برود در نیمه تابستان سال ۲۰۱۶ میلادی تعداد آنها به ۴۶۲ میلیون نفر خواهد رسید.

بیش از ۷۶ درصد از افراد برای دسترسی به اینترنت از اسمارت فون استفاده می کنند

رقم ۷۶ درصدی در نتیجه افزایش استفاده از موبایل در کشور یاد شده است. در ماه آبان امسال، حدود ۳۰۶ نفر از کاربران با تلفن هوشمند خود از اینترنت استفاده نموده اند. دو سوم از افرادی هم که هنوز از موبایل برای وبگردی یا دیگر مسایل اینترنتی بهره نمی گیرند، اظهار داشته اند به زودی این کار را انجام خواهند داد.

بیشتر افراد هر روز آنلاین هستند

در این گزارش مشخص شده حتی تعداد افرادی که  به طور ثابت هر روز از اینترنت استفاده می کنند نیز زیاد شده و در مقایسه با ماه مهر، حدو ۶۹ درصد رشد داشته است.

تعداد کاربران مرد بیشتر از زنان بوده

جالب است بدانید که ۷۱ درصد از کاربران اینترنت در کشور هند را مردان تشکیل می دهند و سهم زنان از این بازار فقط ۲۹ درصد است. البته این آمار در مناطق شهری این کشور پهناور متعادل تر ظاهر گشته و مردان ۶۲ و زنان ۳۸ درصد کاربران اینترنتی را تشکیل داده اند. بعلاوه، افزایش تعداد زنانی که از اینترنت بهره می گیرند ۳۹ درصد اعلام شده که در مقایسه با آمار ۲۸ درصدی مردان، رشد با سرعت بیشتر را نشان می دهد. در آخر هم اشاره کنیم که در مناطق روستایی، ۸۸ درصد از کاربران اینترنت را مردها تشکیل داده اند و فقط ۱۲ درصد از آنها زن هستند.

فقط یک سوم از مردم هند به اینترنت دسترسی دارند

شاید برای شما هم عجیب باشد، در کشوری که به عنوان دومین قطب مصرف کننده اینترنت در دنیا معرفی گشته، فقط یک سوم از جمعیت به دنیای مجازی دسترسی دارند. اما این حرف واقعیت دارد و این در حالیست که بیشتر جمعیت هند از دنیای مجازی بی خبر هستند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato