مروری بر افسانه ب ام و M3 E30؛ موفق ترین تورینگ کار تاریخ [تماشا کنید]

[این مطلب توسط نویسنده مهمان،حمیدرضا زنگنه،به رشته تحریر در آمده است.]

معمولا از ب ام و به عنوان سازنده خودروهای سریع و اسپرت با عملکرد لذت بخش یاد می شود، اما واقعیت این است که این القاب بیشتر به سری تیونینگ شده این کمپانی مربوط می شوند که از دهه ۷۰ تحت عنوان سری محصولات M POWER بر روی خط تولید قرار دارند.

ب ام و اخیرا ویدیویی جالب را در دنیای مجازی منتشر کرده است که شگفتی های مربوط به اولین مدل M3 را به تصویر می کشد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این ویدیو به مدل E30 M3 اختصاص داده شده که بین سال های ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۱ تولید شد و توانست جواز حضور در مسابقات تورینگ کار آلمان موسوم به DTM را کسب کند. البته این نمونه قدرتمند E30 حدود ۱.۵ برابر از گران ترین نمونه استاندارد (۳۲۵i) گران تر بود.

BMW M3-2
یکی از معدود E30 های کوپه موجود در ایران با موتور تقویت شده

این اختلاف قیمت در شرایطی اعمال شده بود که مدل ۳۲۵i از یک موتور شش سیلندر ۲.۵ لیتری نیرو می گرفت اما مهندسان برای نمونه تیونینگ شده M3 یک موتور چهار سیلندر سبک وزن را برمبنای موتور مسابقه ای S14 توسعه داده بودند که عملکرد خارق العاده ای را بر روی شاسی تقویت شده E30 ارائه می کرد.

BMW E30-3
عملکرد و مشخصات فنی مدل پایه M3 E30

برنامه ب ام و برای تولید این خودرو تیراژ ۵۰۰۰ دستگاه بود اما در اواخر سال ۱۹۹۱ تعداد ۱۶۲۰۲ دستگاه از آن تولید شد که برای یک نمونه محدود و انحصاری گران قیمت، رقم بالایی محسوب می شود.

BMW E30-4

ب ام و M3 در نمونه های اولیه توان تولید ۱۹۵ اسب بخار را داشت، البته چند سال بعد بی ام دبلیو نمونه Sport Evolution را عرضه کرد که دارای موتور ۲.۵ لیتری بود و می توانست قدرتی برابر با ۲۳۸ اسب بخار را تولید کند. کوپه M3 با وزنی حدود ۱۲۰۰ کیلوگرم، خودوریی با هندلینگ عالی بود که آن را به کوپه ای اسپرت و چابک تبدیل می کرد.

BMW M3-1
سری اولوشن با بدنه عضلانی و قدرت بیشتر

اندکی بعد ب ام و چراغ سبز تولید مدل کانورتیبل (بدون سقف چهار نفره) از M3 را نیز صادر کرد تا خریداران بین هندلینگ و عملکرد نیمه مسابقه ای مدل کوپه و لذت رانندگی در هوای آزاد مدل بدون سقف، حق انتخاب داشته باشند.

BMW M3-5

نمونه مسابقه ای این خودرو دارای موتور ۲.۳ لیتری تنفس طبیعی بود که توان تولید ۳۰۰ اسب بخار را داشت. در سال ۱۹۹۰ موتور ۲.۵ لیتری جایگزین نمونه ۲.۳ لیتری شد که نیرویی برابر با ۳۸۰ اسب بخار تولید می کرد و این نسل از M3 را تبدیل به موفق ترین خودروی مسابقات تورینگ جهان تا به امروز کرده است.

BMW E30-5
نمونه بسیار با ارزش مسابقه ای

M3 E30 این روزها یکی از مهمترین خودروهای کلاسیک مدرن ب ام و محسوب می شود و با رقم های گزافی بین کلکسیونرهای خودرو معامله می شود. موفقیت چشمگیر این مدل سرآغاز تولید نسل های بعدی M3 و اضافه شدن کلاس کوپه های اسپرت و تیونینگ شده کارخانه ای در بازار خودرو بود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟