7 محصول دیده نشده ب ام و؛ ایده های نافرجام خودروساز آلمانی

7 محصول دیده نشده ب ام و؛ ایده های نافرجام خودروساز آلمانی

خودروهای کانسپت برای نشان دادن نمای کلی از آینده تکنولوژی و طراحی یک خودروساز تولید می شوند و خیلی کم پیش می آید که این خودروها بدون تغییرات زیاد خط تولید را ببینند.

در طی سال ها، بی ام دبلیو تحت رهبری استادان طراح مد، دانش آموختگان طراحی خودرو و تکنیسین های مشهور، خودروهای مفهومی (کانسپت) زیادی طراحی کرده است که زمینه را برای آفرینش نمونه های مدرن امروزی مهیا کرده اند.

در ادامه این مقاله با دیجیاتو همراه باشید تا با برخی از این نمونه های استادانه و عجیب آشنا شوید.بی ام و هوراکان  ۱۹۶۴

اولین چیزی که با دیدن هوراکان جلب توجه می کند، نبود جلوپنجره دو قلوی بی ام دبلیو است. بنابراین تا زمانی که آرم بی ام دبلیو را نبینید متوجه هویت این خودرو نمی شوید. در حقیقت، هوراکان که توسط برجسته ترین طراحان اتومبیل طراحی شده، حاصل در هم آمیختن زیباترین خطوط طراحی دوران است.

2

البته هوراکان از خودروهای دیگر اجزایی را به عاریت گرفته، مانند شیشه جلو از فراری ۲۵۰ LM، چراغ عقب از فیات ۸۵۰ اسپرت اسپایدر، چراغ های راهنمای خودرو از روی مدل های جگوار و از نظر طراحی اشاره هایی نیز به مزدا کوسمو شده است.

3

موتوری که برای این خودرو در نظر گرفته شده بود، از روی بی ام دبلیو ۱۸۰۰ti برداشته شده بود و دارای موتور ۴ سیلندر ۱.۸ لینری بود. این خودرو آخرین بار در نمایشگاه خودروهای کلاسیک Villa d’Edte در سال ۲۰۰۷ دیده شده است.

بی ام دبلیو ۱۶۰۲ الکترو آنتریب _ Electro-Antrieb مدل ۱۹۷۲

با نگاهی سطحی به این خودرو، با کوپه های دو در و دیفرانسیل جلوی دهه ۷۰ هیچ تفاوتی ندارد. ولی با نگاه به زیر درپوش موتور، متوجه تفاوت آن می شوید، زیرا در این خودرو بجای موتور احتراق داخلی از یک موتور الکتریکی استفاده شده است.

4

موتور الکتریکی ۳۲ کیلو واتی همراه با نیم تُن باطری اسیدی جایگزین موتور ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر شده است. این خودرو برای کمپانی بی ام دبلیو بسیار مهم بوده، زیرا باعث شد بی ام دبلیو زودتر به تکنولوژی خودروهای هیبریدی و الکتریکی دست پیدا کند، البته مهندسان ب ام و می دانستند که چنین خودرویی نمی تواند کاربردی باشد اما چند دستگاه از آن را ساختند تا در مراسم افتتاح المپیک مونیخ از آن ها برای اهداف تبلیغاتی و نمایش تکنولوژیک استفاده کنند.

بی ام دبلیو E25 توربو مدل ۱۹۷۲

در همان سالی که ۱۶۰۲ معرفی شد، بی ام دبلیو از خودروی کانسپت دیگری در نمایشگاه خودروی پاریس پرده برداری کرد: بی ام دبلیو E25 توربو، در این خودرو کارایی و امنیت افزایش پیدا کرده بود و طراحی جدیدی از بی ام دبلیو به نمایش گذاشته شده بود.

5

این خودرو دارای موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربو بود که در وسط خودرو یعنی پشت صندلی راننده و جلوی محور عقب نصب شده بود و با ۲۸۰ اسب بخار قدرت یکی از بالاترین نسبت های قدرت به حجم را در زمان خود تولید می کرد.شتاب صفر تا صد ۶.۶ ثانیه ای، وزن ۹۸۰ کیلوگرم و حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت، از دیگر ویژگی های این ب ام و توربو بود.

BMW TURBO

طراحی E25 شبیه کوسه بود که باعث جذاب تر شدن آن می شد و همچنین در دماغه پلاستیکی این خودرو، قابلیت جذب ضربه نیز در نظر گرفته شده بود. این خودرو در آینده به تولید M1 و سری ۸ منجر شد.

بی ام دبلیو Z18 مدل ۱۹۹۵

چند سال پیش از اینکه اولین کراس اُور بی ام دبلیو تولید شود، کانسپت Z18 به نمایش گذاشته شد. بدنه این کانسپت جالب تماما از پلاستیک ساخته شده بود و ارتفاع آن از سطح زمین به گونه بود که امکان تردد در مسیر های ناهموار را هم فراهم می کرد.

1

از قابلیت های عجیب این مدل این بود که در حالت استفاده به عنوان یک کوپه مسقف، خودرو ظرفیت ۴ سرنشین را داشت و زمانی که سقف خودرو برداشته می شد،فضای صندلی های عقب از دست می رفت و بنابراین Z18 به یک رودستر دو نفره تبدیل می شد.

6

لازم به ذکر است که باز و بسته شدن سقف خودرو به صورت کاملا اتوماتیک انجام می شد. این خودرو دارای موتور ۸ سیلندر خورجینی به حجم ۴.۴ لیتر بود. این ایده ی جسورانه با نیسان مورانو کراس کابریولت هم دوره بود.

بی ام دبلیو Z1 کوپه مدل ۱۹۹۱

در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ تغییراتی در ظاهر بدنه محصولات بی ام دبلیو شکل گرفت، مدل کانسپت Z1 کوپه بر مبنای این تغییرات شکل گرفت.

7

بی ام دبلیو Z1 کوپه که در سال ۱۹۹۱ به نمایش گذاشته شد، بر مبنای مدل Z1 رودستر ساخته شده بود و مانند مدل رودستر دارای بدنه ای پلاستیکی و درهایی مخفی بود. اما مدل کوپه از بعضی جهات تفاوت داشت مانند کیفیت داشبورد و فرم گلگیر عقب که در Z1 کوپه به مراتب بهتر کار شده بود. این خودرو منتهی به ساخت مدل های جاودانه Z3 و M کوپه شد.

بی ام دبلیو Z21 مدل ۱۹۹۵

خودرویی شبیه به آریل اتوم که به ما یادآور می شود که چطور می توان به سادگی عاشق یک خودرو شد. بی ام دبلیو برای این خودرو از موتور یک موتورسیکلت به نام K1100 استفاده کرد که دارای ۴ سیلندر به حجم ۱.۱ لیتر بود. این خودرو دارای اسکلت بندی خارجی سفارشی بود که زیبایی آن را دو چندان می کرد.

8

درها در این خودرو قابلیت برداشته شدن داشتند یعنی به دلخواه مالک می شد آن را از جای خود درآورد و در صورت نیاز نصب شوند. اگر Z21 قرار بود به تولید انبوه برسد، باید بی ام دبلیو فکری برای شیشه جلو و محل قرارگیری ایربگ می کرد. بسیاری از خودروهای open-wheels حال حاضر، از Z21 اقتباس شده اند.

بی ام دبلیو نازکا C2 مدل ۱۹۹۱

در اوایل دهه ۹۰ میلادی شرکت ایتال دیزاین مسئولیت طراحی بعضی از مدل های کانسپت بی ام دبلیو را بر عهده داشت. نازکا از برجسته ترین طراحی های ایتال دیزاین است که در دهه ۹۰ انجام داده است. سوپراسپرت هایی با بدنه ای پهن در سال ۱۹۹۱ جزء مشخصه های طراحی های ایتال دیزاین بود، بعد از C2 این طراحی در مدل نازکا M12 که توسط بی ام دبلیو طراحی شده بود نیز تکرار شد.

9

در این خودرو جلو پنجره دو قلوی مشهور بی ام دبلیو در جلوی خودرو قرار داشت. نکته جالب این خودرو دلیل ساختن آن است، این خودرو برای حضور در بازی مشهور need for speed 3 طراحی شده بود. این خودرو دارای موتور ۱۲ سیلندر خورجینی به حجم ۵ لیتر بود. بدنه این خودرو از جنس فیبرکربن ساخته شده که C2 را به خودرویی سبک تبدیل می کند.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato