ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس
تکنولوژی

ایلان ماسک: موشک فالکون ۹ که به تازگی با موفقیت فرود آمد، آماده پرتاب مجدد است

ماه قبل بود که بعد از چندین شکست تلخ و فرود ناموفق، بالاخره موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس توانست بعد از انجام ماموریت خود با موفقیت روی زمین فرود بیاید. حالا ایلان ماسک، مالک ثروتمند ...

ماه قبل بود که بعد از چندین شکست تلخ و فرود ناموفق، بالاخره موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس توانست بعد از انجام ماموریت خود با موفقیت روی زمین فرود بیاید. حالا ایلان ماسک، مالک ثروتمند اسپیس اکس در صفحه شخصی اش در اینستاگرام اعلام داشته که موشک چند بار مصرف فالکون ۹ در این فاصله کوتاه آماده پرتاب مجدد و انجام ماموریت جدید است.

با ادامه مطلب همراه دیجیاتو باشید.

او با درج تصویری از این موشک در حساب کاربری اینستاگرام خود که آن را در محل نگه دارنده اش در پایگاه فضایی کیپ کاناورال کالیفرنیا نشان می دهد، نوشته: «هیچ آسیبی یافت نشد.» و اشاره کرد که: «[موشک] آماده پرتاب مجدد است.»

موشک فالکون ۹ آماده شلیک

البته هنوز مشخص نیست که ماموریت بعدی فاکون ۹ دقیقاْ در چه تاریخی خواهد بود و قرار است چه محموله ای را با خود به فضا ببرد، ولی به هر حال اگر این موشک چند بار مصرف بتواند کارایی خود را در طی چندین ماموریت اثبات کند، به طور قطع از این پس هزینه سفرهای فضایی بسیار کمتر خواهد شد و دیگر مشکل تجمع زباله های فضایی را در جو زمین نخواهیم داشت. ماسک می گوید که موشک فالکونش 60 میلیون دلار قیمت دارد، اما هزینه هر بار سوخت گیری آن تنها ۲۰۰ هزار دلار خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • یحیی خالدی
  یحیی خالدی | ۱۲ دی ۱۳۹۴

  این موشک قرار نیست دوباره ازش استفاده بشه شاید آماده باشه ولی ایلان ماسک قبلا اینو گفته بود که به خاطر اینه اولین موشک در نوع خودشه دوباره پرتاب نمیشه و از موشکهای دیگری استفاده میشه

 • آریا
  آریا | ۱۱ دی ۱۳۹۴

  سالمه .فقط یه رنگ میخواد

 • s.s.b
  s.s.b | ۱۱ دی ۱۳۹۴

  مگه قیمتش 60 میلیون دلار نبود ؟

 • 359
  359 | ۱۱ دی ۱۳۹۴

  عنوان رو تصحیح کنید
  فالکون نه فاکون

مطالب پیشنهادی