مایکروسافت و نمایش کارایی ویندوز و کورتانا در مبحث اینترنت اشیا [تماشا کنید]

مایکروسافت و نمایش کارایی ویندوز و کورتانا در مبحث اینترنت اشیا [تماشا کنید]

بیشتر مثال هایی که برای مفهوم اینترنت اشیا در CES امسال مطرح شدند بسیار کسالت آور بودند. در اکثر موارد شاهد آن بودیم که شرکت ها به ما نشان میدادند چطور با گفتار و یا از راه دور می توانیم پخش موسیقی را آغاز کنیم، خانه های هوشمند چگونه با مالکان شان تعامل خواهند نمود و...؛ به این ترتیب عملاً خبری از راه حلی بدیع و جالب نبود که قادر باشد حضار را به وجد آورد.

اما در این بین بالاخره مایکروسافت موفق شد در زمینه ی مورد بحث آنهم در میانه ی کنفرانس IOT سامسونگ همگان را سر شوق بیاورد. در این راستا روی صحنه ی یاد شده، برایان راپر از کمپانی ردموندی حضور یافت تا نتیجه ی مجتمع شدن ویندوز با یک پلتفرم اینترنت اشیا را به عموم نشان دهد.

ناگفته نماند نطق پر شور و اشتیاق راپر یکی از دلایل اصلی بود که حضار مشتاقانه بحث را دنبال می کردند، اما برای اولین بار غول نرم افزاری ساکن ردموند پلتفرمی بسیار جامع تر را به نمایش درآورد که تنها به یک یا دو دیوایس هوشمند خاص متکی نبود.

برایان به عموم نشان داد چطور با کورتانا می توان در زمان صرفه جویی کرد؛ وی به جای اینکه مستقیماً‌ به سراغ ماشین لباسشویی برود از دستیار دیجیتالی ویندوز خواست وضعیت این دستگاه را به او اعلام کند و اگر مشغول شستن لباس ها است ذکر نماید که چه زمان کارش پایان می یابد.

او همچنین توضیح داد که چطور می توان میزان استفاده ی اعضای خانه از لوازم مختلف مثل ماشین لباسشویی، تلویزیون، یخچال و... را کنترل کرد و نظارتی دقیق روی مسائلی از این دست داشت.

در پایان می توانید نطق کوتاه و دو دقیقه ای برایان راپر را مشاهده کرده و ببینید ویندوز و کورتانا در بحث اینترنت اشیا چگونه به ایفای نقش خواهند پرداخت.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato