۵ توصیه ساده برای جلب مشتری

۵ توصیه ساده برای جلب مشتری

وقتی پای جلب مشتری به میان می آید، روابط عمومی می تواند بهترین دوست و یا بدترین دشمن یک شرکت باشد. فراهم سازی یک بستر مناسب برای ایجاد رابطه ای مستحکم میان مشتریان و کسب و کار، در اعتماد و احترام دوجانبه ریشه دارد. مشتری عامل حیات شرکت است و به این ترتیب، از کسب و کار شما انتظار دارد از اصول خاصی پیروی کنید.

در ادامه می توانید ۵ مورد از این اصول را از نظر بگذرانید و با هدف جلب مشتریان بیشتر و تبدیل کردن آنها به حامیان برند خود از آنها بهره بگیرید.

با دیجیاتو همراه باشید.

۱- در انتشار اطلاعات ثبات قدم داشته باشید

ثبات در ارائه ی اطلاعات چیزی است که تعداد زیادی از مشتریان از یک شرکت انتظار دارند. اگر تیم روابط عمومی شما بتواند در انتشار اطلاعات مرتبط با شرکت ثبات قدم داشته باشد، در جلب توجه افکار عمومی و جلب نظر مشتریان تازه برای خرید محصول یا خدمات عرضه شده اثربخشی بیشتری خواهید داشت.

۲- محصول یا خدمات متفاوتی به مشتری عرضه کنید

به این فکر کنید که چگونه می توانید به مشتریان خود محصول یا خدماتی منحصر به فرد ارائه دهید. از خودتان بپرسید این محصول یا خدمات چه هدفی را باید تحقق ببخشد؟ شرکت ما چه چیزی برای ارائه دارد که آن را از رقبایش متمایز می کند؟

در نظر گرفتن این عوامل کمک می کند برای مشتری خود تجربه ی بهتری فراهم کنید. مشتریان به دنبال شرکت هایی هستند که خدماتی منحصر به فرد ارائه می دهند. به کپی کردن آنچه برند های دیگر انجام می دهند دلخوش نباشید و سعی کنید چیز تازه ای ابداع کنید.

۳- از رضایت مشتریان برای تقویت وجهه ی خود بهره بگیرید

بهترین ابزار روابط عمومی که هر شرکتی می تواند از آن بهره بگیرد بازاریابی شفاهی یا دهان به دهان است. شبکه های اجتماعی برای بازار آنلاین مناسب هستند اما حرفه ای های روابط عمومی به سازمان ها کمک می کنند به بازار های «زنده» دسترسی داشته باشند.

قدردانی های ابراز شده از سوی مشتریان راه خوبی برای دسترسی پیدا کردن به این بازار است. به سراغ مشتریان راضی خود بروید؛ ممکن است تمایل داشته باشند در قالب یک تشکر کتبی از محصول شرکت تعریف کنند و یا حتی در یکی از رویداد های شرکت حضور پیدا کنند. حضور آنها در چنین محافلی با کمترین هزینه وجهه ی برند شما را به اثربخش ترین شکل ممکن تقویت خواهد کرد.

۴- مخاطب خود را بشناسید

وقتی صحبت از برقراری رابطه ای مستحکم با مشتری به میان می آید، بهره مندی از تجربه ی کافی با مخاطبان گوناگون بازار مورد نظر، نقطه ی مثبت بزرگی تلقی می شود.

متناسب سازی تلاش های بازاریابی شما برای دسترسی پیدا کردن به گروه های مختلف مشتریان به شکلی که برایشان آشناست، باعث می شود روابط شما با مشتریانتان شخصی تر به نظر بیاید. این می تواند به شکل گیری اعتماد میان شرکت و مشتریان آن بیانجامد. آشنایی، اغلب درک متقابل به همراه می آورد.

۵- محصول یا خدمات خود را قابل جستجو کنید

مقوله ی بهینه سازی برای موتور های جستجو (SEO) و کلمات کلیدی حوزه ای است که می تواند تا حدی سرگرمتان کند.

برای اینکه کاری کنید شرکتتان را راحت تر بتوان از طریق گوگل پیدا کرد، از کلمات و عباراتی استفاده کنید که وقتی مردم به دنبال محصول تازه ای می گردند، احتمال وارد کردنشان در موتور های جستجو زیاد است. می توانید از هشتگ های داغ شبکه های اجتماعی نیز بهره بگیرید. این کار کمک می کند برند شما در حوزه های مختلف آنلاین در معرض دید قرار بگیرد.

مطالب مرتبط

چگونه در محتوای ویدیویی ، خوب ظاهر شویم؟

امروزه در دنیای کسب و کار، ویدیو ها همه جا یافت می شوند. ویدیو های تد بیش از یک میلیارد بار دیده شده اند، روزانه بیش از ۴ میلیارد ویدیوی اسنپ چتی مورد استفاده ی کاربران قرار می گیرد و بعد از ۲۵ سال، ویدیو های خانگی خنده دار هنوز در شبکه های تلویزیونی پخش می... ادامه مطلب

استفاده از بازاریابی محتوایی برای خلق مشتریان راغب، از زبان ۴ کسب و کار

بسیاری از کسب و کار ها به این نتیجه رسیده اند که بازاریابی محتوایی راه فوق العاده ای برای تبدیل ترافیک وبسایت به مشتریان راغب است. رسیدن به این درک برای برخی از شرکت ها خیلی سریع بوده و برای برخی دیگر از آنها نیز مدت بیشتری طول کشیده است. ۴ نمونه از شرکت های مختلفی... ادامه مطلب

۳ نشانه ناکارآمدی استراتژی شبکه های اجتماعی شما

بازاریابی حوزه ای است که در آن هم بیش از حد اجتماعی یافت می شود، هم بالعکس آن و هم اجتماعی در جای نادرست؛ آخرین مورد، معادل دیجیتالی حضور در میهمانی اشتباه است. اما از کجا باید فهمید آیا جزو این سه دسته قرار می گیریم یا نه؟ حضور در شبکه های اجتماعی به معنای این... ادامه مطلب

چگونه مناسب ترین تولید کننده محتوا را برای خود استخدام کنیم؟

پیدا کردن یک تولید کننده محتوا ، با در نظر گرفتن هزاران نویسنده ی فری لنسری که آماده و مشتاق اند برای شما و به جای شما مطلب بنویسند، می تواند کار دشواری باشد. جیمز پارسونز اعتقاد دارد با نویسندگان متعددی که استخدام کرده است، فرایند پیدا کردن نویسنده های با استعداد را در حد کمال می... ادامه مطلب

توصیه هایی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین با بودجه ی محدود

راه اندازی یک کسب و کار آنلاین به سرمایه گذاری نیاز دارد. اما با بودجه ی محدود هم می توان وارد این حوزه شد. مادامی که ترکیب درستی از تخصص، اخلاق کاری، مهارت و بلندپروازی را کنار هم قرار دهید، کلید زدن یک کسب و کار اینترنتی با بودجه ی کم یا حتی بسیار کم... ادامه مطلب

۴ مؤلفه ضروری یک استراتژی محتوایی موفق

بازاریابی محتوایی اهمیت دارد. هر کسی که تصمیم به راه اندازی کسب و کاری گرفته باشد به خوبی از این موضوع آگاه است (یا حداقل باید باشد). با این حال، آخرین آمار ها نشان می دهند تنها ۳۰ درصد از کسب و کار های B2B اعتقاد دارند استراتژی محتوایی شان اثربخش است و این نا امیدی... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x