کدام خودروساز در سال 2015 بیشترین ماشین الکتریکی را به فروش رساند؟

کدام خودروساز در سال 2015 بیشترین ماشین الکتریکی را به فروش رساند؟

پنج سال پس از عرضه نیسان Leaf و Volt شورولت، آمار رسمی نشان می دهند که خودروهای الکتریکی در حال حاضر کمتر از یک درصد از بازار ماشین آمریکا را در قبضه خود دارند. این در حالیست که Leaf با فروش ۲۰۰ هزار دستگاهی (از ابتدا تاکنون) همچنان در صدر محبوب ترین ماشین های الکتریکی قرار گرفته.

اما آیا برایتان جالب نیست بدانید کدام کمپانی خودروساز در سال ۲۰۱۵ میلادی توانسته بیشترین ماشین الکتریکی را به فروش برساند؟ بدون شک اولین گزینه هایی که به ذهنتان خطور خواهند کرد، بی ام دابلیو، فورد، جی ام، نیسان و تسلا هستند. اما باید بدانید هیچ کدام از آنها نیستند و پاسخ این سوال موجب تعجبتان خواهد شد.

کمپانی BMW در بیانیه ای رسمی اعلام نموده در سال ۲۰۱۵ میلادی مجموعا ۳۰ هزار دستگاه خودروی هیبریدی i3 و i8 در سراسر جهان فروخته.

در همین راستا جا دارد اشاره نمائیم که ماشین های هیبریدی «فیوژن»، Focus و C-Max Energi فورد عمدتا در آمریکای شمالی عرضه می شوند و بر اساس گزارشات، ۱۸۹۲۳ دستگاه از این خودروها در آمریکا فروخته شده اما تعداد دستگاه های فروخته شده در کشور کانادا معلوم نیست و با احتساب مدل های فروخته شده در اروپا به طور مجموع می توان گفت ۲۰ هزار دستگاه از ماشین های هیبریدی و الکتریکی فورد در سال ۲۰۱۵ به فروش رفته است.

در راستای اعلام میزان فروش کمپانی جنرال موتوز نیز گفته می شود که در سال گذشته ۱۵۳۹۳ دستگاه Volts و ۲۶۲۹ دستگاه Spark EVs در آمریکا و کانادا فروخته است و تعدادی از «اسپارک ایوز» ها نیز مورد توجه خریداران کره جنوبی قرار گرفته بوده که در نهایت رقمی معادل ۲۰ هزار دستگاه را برای این کمپانی به ارمغان آورده است.

نیسان مجموعا ۵۰ هزار دستگاه و تسلا بر اساس آماری که خودش منتشر نموده ۵۰۵۵۷ دستگاه ماشین الکتریکی در سال گذشته به دست مشتریان رسانده اند.

با وجود تمامی موارد ذکر شده در بالا و شناخته شده بودن برندهای مذکور، باید بدانید که هیچ کدام از آنها نتوانسته اند به اندازه یک شرکت چینی ماشین الکتریکی عرضه کرده و به فروش برسانند. شرکت BYD که نخستین خودروی هیبریدی الکتریکی خود به نام F3DM را در دسامبر سال ۲۰۰۸ میلادی (دو سال پیش از عرضه Volt شورلت) وارد بازار جهانی نموده بود، اکنون به عنوان پرفروش ترین کمپانی تولید کننده خودروهای الکتریکی شهرت یافته است.

کمپانی چینی مورد بحث در حوزه تولید ماشین های الکتریکی-باتری (همانند هاچ بک های E6 که به عنوان تاکسی استفاده می شوند) و هیبریدهای برقی همانند سدان های کامپکت Qin و SUVهای جمع و جور Tang فعالیت می نماید.

بر اساس آماری که این شرکت در انتهای سال گذشته میلادی منتشر نمود، ۳۱۸۹۸ دستگاه Qin و ۱۹۳۷۵ دستگاه Tang بعلاوه ی ۷۰۲۹ دستگاه e6 قدیمی در سال ۲۰۱۵ فروخته است که مجموعا می شود ۶۱۷۲۲ دستگاه هیبریدی و الکتریکی. به این مفهوم که این شرکت کوچک چینی از برندهایی همانند نیسان یا تسلا فروش بالاتری داشته. بیشترین فروش این کمپانی نیز در همان سرزمین اژدهای سرخ صورت پذیرفته.

در آخر هم بد نیست اشاره نمائیم این کشور در نظر دارد در زمینه تولید اتومبیل های الکتریکی خود را به رتبه نخست در جهان برساند و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نکرده به طوری که در حال حاضر به تولید اتوبوس هایی اقدام نموده که با باتری های ۵۴۹ کیلووات ساعتی شارژ می شوند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato