اسکایپ IP کاربرانش را جهت جلوگیری از مزاحمت های آنلاین مخفی می کند

اسکایپ IP کاربرانش را جهت جلوگیری از مزاحمت های آنلاین مخفی می کند

اگر بخواهیم واقعیت را بیان کنیم، کمتر می توان کسانی را یافت که از پیروزی شما به معنی واقعی کلمه خوشحال شوند. وقتی این پیروزی در یک بازی آنلاین به دست آمده باشد، احتمالش به صفر نزدیک می گردد.

عده ای از باخت در یک بازی چند نفره آنلاین آنقدر خشمگین می شوند که حتی دست به اقداماتی برای آفلاین کردن حریف خود می زنند. برای این کار افراد می توانند از ابزارهایی برای پیدا کردن IP کاربران استفاده کنند. این ابزارها قادرند که IP هر فرد را با استفاده از نام کاربری او در نرم افزار اسکایپ بیابند و سپس ترتیب یک حمله DDoS را به سیستم حریف بخت برگشته بدهند.

البته چنین حملاتی چندان هم معمول نیست، با این وجود، شرکت مایکروسافت با بروزرسانی نرم افزار اسکایپ خیال کاربران را از افشا شدن آدرس IP آنها راحت کرده است.

تا پیش از این کاربران اسکایپ اجازه داشتند که در مورد به اشتراک گذاری IP خود تصمیم بگیرند، اما در آپدیت جدید مخفی سازی آدرس به صورت پیش فرض در نرم افزار وجود دارد. مایکروسافت می گوید که بعد از این، دیگر نمی توان بدون رضایت افراد به نام کاربری و آدرس IP آنها دسترسی یافت.

تا قبل از این بروزرسانی جدید، گیمرها برای حفاظت از خود در مقابل ترول های اینترنتی از نرم افزارهای شخص ثالث به منظور پنهان سازی اطلاعات اتصال اینترنتی خود بهره می بردند، اما حالا می توانند با خیالی آسوده تر از پیروزی های مجازی خود لذت ببرند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato