کیبورد ورد فلو مایکروسافت اکنون دارای وضعیتی برای استفاده با یک دست است

کیبورد ورد فلو مایکروسافت اکنون دارای وضعیتی برای استفاده با یک دست است

براساس گزارشات متعددی که اوایل امروز منتشر گردید، کیبورد آتی مایکروسافت با نام  Word Flow دارای یک مد عملیاتی تک دستی با عملکرد بسیار جالب است.

چند سال پیش، شایعه شد که مایکروسافت مشغول کار روی یک کیبورد نرم افزاری با طراحی نیم دایره ای است که می شود با یک دست با آن کار کرد و در آن زمان Arc Keyboard به آن گفته می شد.

زمان گذشت و آن کیبورد هیچگاه رنگ واقعیت را پیدا نکرد و این تصور را در ذهن بسیاری به وجود آورد که پروژه طراحی و توسعه اش از سوی شرکت ساکن ردموند لغو گردیده یا اینکه شایعه به کل نادرست بوده است.

براساس گزارشات جدید اما، وضعیت استفاده تک دستی حالا بخشی از کیبورد Word Flow است؛ اپلیکیشنی شبیه به Swiftkey که هم اکنون فرایند تست بتا را برای استفاده همراه با آیفون پشت سر می گذارد و علاوه بر این، انتظار می رود که به زودی برای اندروید نیز عرضه گردد.

اصل اولیه در مُد عملیاتی تک دست اما بسیار ساده است. کیبورد در برگیرنده قالبی به شکل نیم دایره است که برای استفاده توسط شست طراحی گردیده است.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، دکمه های این کیبورد در قالب سه ردیف دایره ای کنار هم کنار قرار گرفته اند. حتما متوجه شده اید که طراحی کیبورد با در نظر گرفتن افراد راست دست صورت گرفته، اما مایکروسافت افراد چپ دست را هم از یاد نبرده است. در بخش تنظیمات این نرم فزار می توانید وضعیت نمایش آن را از راست دست به چپ دست و بالعکس تغییر دهید.

به لحاظ نظری، این ایده می تواند در از بین مشکل تایپ روی نمایشگر بزرگ گجت های امروزی آن هم با یک دست بسیار سودمند باشد و باید دید که در عمل چگونه است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato