فروش بازی Metal Gear Solid V به 6 میلیون نسخه رسید

فروش بازی Metal Gear Solid V به 6 میلیون نسخه رسید

کمپانی کونامی با توجه به پایان یافتن سه ماهه سوم سال مالی 2016، آمار فروش بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain را منتشر نموده که حکایت از عملکرد بی نظیر این عنوان دارد. کمپانی ژاپنی پیشتر اعلام کرده بود که 5 میلیون واحد از بازی متال گیر سالید 5 به بازار عرضه کرده است.

اما گزارش مالی جدید از این موضوع حکایت دارد که در بازه زمانی اکتبر تا دسامبر 2015، یک میلیون واحد دیگر از بازی مورد بحث به بازار تزریق شده است. بنابراین، تا به امروز، حدود 6 میلیون واحد از فانتوم پین به دست خرده فورشی ها رسیده که البته آمار واحدهای فروخته شده به مشتریان هنوز مشخص نیست.

فروش بی نظیر متال گیر سالید 5 با توجه به بازخورد مثبت منتقدان، چندان دور از ذهن نبود. بسیاری از منتقدین متال گیر سالید 5 را ستودند و در مراسم The Game Awards سال گذشته نیز، دو جایزه به این عنوان تعلق گرفت. البته با این وجود، بسیاری نیز عقیده داشتند که متال گیر سالید 5، از ریشه های خود دور شده و شباهت زیادی با نسخه های قبلی خود ندارد.

با وجود موفقیت این عنوان و نیز PES 2016، به نظر می رسد که کونامی برنامه های زیادی برای سال 2016 ندارد. در حال حاضر می دانیم که این کمپانی، تمایل عجیبی به ساخت بازی روی پلتفرم موبایل پیدا کرده و البته اخراج هیدئو کوجیما و نیز متوقف شدن پروژه ساخت چند بازی مختلف، کمک زیادی به آن ها نمی کند؛ با این حال سران کونامی دائما روی این موضوع تاکید ورزیده اند که ساخت بازی های AAA یا کلان بودجه را متوقف نخواهند کرد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.