همه چیز درباره آیفون 13
اپل به دادگستری ایالات متحده: آیا دولت می تواند ما را مجبور به آنلاک کردن آیفون ها کند؟

اپل به دادگستری ایالات متحده: آیا دولت می تواند ما را مجبور به آنلاک کردن آیفون ها کند؟

امروز اپل دادخواستی را به مقام ارشد قضایی در سیستم دادگستری ایلات متحده به نام قاضی «جیمز اورنستاین» (James Orenstein) ارسال نموده و درخواست کرده که او در پرونده قضایی تازه ای که درگیرش شده، دخالت کند.

مقامات دولتی تلاش کرده اند اپل را وادار نمایند اطلاعات درون یک آیفون ۵ اس را افشا کند و در همین بین، وکلای اپل از مقام ارشد قضایی درخواست کرده اند که در این پرونده دخالت کرده و نظر قطعی اش را در خصوص پرونده های اینچنینی صادر کرده و بگوید که آیا دولت آمریکا می تواند اپل را مجبور به چنین کاری کند یا خیر.

اما داستان این پرونده از اکتبر ۲۰۱۵ شروع شده، زمانی که فردی به نام «جون فنگ» (Jun Feng) به علت حمل و توزیع مت آمفتامین (شیشه) دستگیر و گناهکار اعلام شد. معمولا در چنین شرایطی، رسیدن به این نقطه از داستان به معنای پایان یافتن آن است.

اما سپس مقامات دولتی تلاش نمودند تا اپل را وادار کنند محتویات iPhone 5s شخص گناهکار را برایشان قابل دسترس نماید. این در حالیست که این شخص آیفون خود را به iOS 8 آپدیت نکرده بود. نسخه هشتم از سیستم عامل iOS با قابلیت رمزگذاری مستحکمی همراه شده است.

این رمزگذاری به نوعیست که حتی خود اپل هم نمی تواند به محتویات آن دسترسی داشته باشد در حالی که نسخه های قدیمی تر نظیر iOS 7، دارای چنین الگوریتمی نبوده اند. موبایل این شخص نیز از iOS 7 بهره برده و در صورتی که این موبایل به iOS 8 بروز رسانی شده بود، مقامات دولتی متوجه می شدند که کاری از دست خود اپل هم ساخته نیست ولی اکنون تلاش می کنند شرکت ساکن کوپرتینو را وادار به گشودن دستگاه یاد شده کنند.

مقامات دولتی همچنان اصرار دارند که اپل باید این آیفون را آنلاک کرده و محتویات موبایل شخص گناهکار را در اختیارشان قرار دهد. اپل در دادخواست اخیرش برای قاضی «جیمز اورنستاین» گفته که همین موضوع باعث از بین رفتن اعتماد کاربران به این برند می شود.

در هر حال اکنون سرنوشت همین پرونده در کنار موارد آتی از این دست، در حال بررسی است.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato