جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

چرا بازاریابی ما باید تغییر کند؟

ده سال پیش، وقتی کسی می خواست در مورد محصولی اطلاعاتی کسب کند، یک یا دو وبسایت بیشتر نبود که به آن مراجعه کند و بر اساس اطلاعات آن برای خرید تصمیم بگیرد. اما امروز، حجم اطلاعاتی که درباره ی محصولات مختلف وجود دارد تقریباً بی انتهاست. با وجود اطلاعات نامحدود آنلاین، نقد و بررسی های مشتریان، و فروشنده های متعدد اینترنتی، امروز قدرت خرید بیش از هر زمان دیگری در دست مشتری است. در گذشته، شرکت ها برای متقاعد کردن مشتریان به خرید محصول، قدرت بیشتری در اختیار داشتند. به فروشنده ها اعتماد می شد، و صحبت رودررو با شرکت، راهی منطقی برای خرید کردن بود.

اما امروزه، مشتریان می توانند حتی پیش از صحبت کردن با شرکت، به اغلب این اطلاعات دسترسی پیدا کنند. این، کار فروش و بازاریابی را برای شرکت ها دشوار تر می کند. چگونه می توان به مشتری چیزی فروخت در حالی که خودش از قبل به تمام حقایقی که برای متقاعد کردنش لازم است دسترسی داشته است؟ به این ترتیب بازاریابی محصول نزد مشتری از گذشته دشوار تر شده است. شواهد حاکی از آن هستند که استراتژی های سنتی مثل تماس های تلفنی کورکورانه، ایمیل های جمعی کورکورانه و دیگر شیوه های سنتی، دیگر مثل قبل اثرگذاری ندارند. خبر بد برای بازاریابان این است که بخش اعظم بودجه ی کمپین های تبلیغاتی شان به هدر خواهد رفت. اما خبر خوب این است که مجموعه ای از استراتژی های کاملاً جدید در اختیار بازاریابانی قرار دارد که می خواهند یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر بایستند.

برخی از استراتژی ها و ایده های محوری برای استراتژی های بازاریابی را در ادامه از نظر خواهید گذراند؛ استراتژی هایی که باعث می شوند حتی با وجود تغییر رفتار مشتری، اثربخشی فعالیت هایتان حفظ شود.

خرید بلیط هواپیما

۱- همیشه ارزش آفرین باشید

به راحتی نمی توان کاری کرد مشتری بی علاقه، به تلاش های شما برای فروش گوش کند. وقتی کسی در وهله ی اول علاقه ای به خرید محصول شما نداشته باشد، به احتمال زیاد برای شنیدن ارائه یا سخنان شما نیز وقت نخواهد گذاشت. بازه ی توجه مشتریان نیز کوچک تر شده است. این روز ها افراد ۱۰ کار مختلف را به صورت هم زمان انجام می دهند و قطعاً زمان گوش سپردن به افکار شما را ندارند. اینجاست که ارزش آفرینی به کمکتان می آید. اگر بتوانید برای مخاطب هدف خود ارزشی به ارمغان بیاورید (شاید یک قلم جنس یا خدمات رایگان، اطلاعات، و یا حتی یک ویدیوی جذاب یا خنده دار)، احتمال اینکه با شما وارد تعامل شوند بیشتر خواهد بود.

نباید بلافاصله فروش را آغاز کنید. تمرکز شما باید در وهله ی اول بر برقراری مسیری ارتباطی با مشتری باشد. اگر بتوانید با مشتری خود گفتگویی شکل دهید، فروش می تواند به صورت طبیعی در ادامه به وقوع بپیوندد. ارزش آفرینی برای مشتری نقطه ی شروع خوبی محسوب می شود. به جای آنکه شام کسی را به بهانه ی بازاریابی تلفنی قطع کنید و بلافاصله فرایند فروش محصولتان را پیش برانید، می توانید استفاده از رویکرد نرم تری را مد نظر قرار دهید. هر کسی از ارزش اضافه خوشش می آید، مشتریان شما نیز از این قائده مستثنی نیستند.

۲- از محتوا استفاده کنید

با وجود جریان بی وقفه ی تبلیغات و محتوای بازاریابی که امروزه به نیوزفید توئیتر و هوم پیج فیسبوک و اینستاگرام افراد سرازیر می شوند، شنیده شدن بسیار دشوار تر از قبل است. برای آنکه در میان این شلوغی دیده شوید باید منحصر به فرد، جالب، با اصالت، و مسحور کننده باشید. دغدغه ی شما نباید صرفاً تبلیغ محصولتان باشد. دغدغه ی اصلی شما باید برقراری ارتباط و تعامل با مشتری تان باشد. هیچگاه از یاد نبرید که برقراری تعامل در اولویت قرار می گیرد و فروش در مرحله ی بعدی.

۳- از چند کانال مختلف بهره بگیرید

Hand holding a megaphone throwing social media icons on blue background. Vector file available.

مردم و مشتریان در دنیایی چند کاناله حضور دارند، بازاریابی شما نیز باید از همین الگو پیروی کند. شیوه های قدیمی بازاریابی که منحصراً از ایمیل و تلفن استفاده می کردند منسوخ شده اند. اطمینان حاصل کنید از لینکدین، توئیتر، فیسبوک، و دیگر کانال ها برای رسیدن به مشتری بهره می گیرید.

۴- از ابزار های تحلیلی استفاده کنید

بهترین راه برای دستیابی به بالاترین بازگشت حاصل از سرمایه گذاری در کمپین بازاریابی شما این است که داده های خود را تجزیه و تحلیل کنید. اطمینان حاصل کنید برای ارزیابی تأثیر مستقیم کمپین بازاریابی خود از تأثیرگذار ترین و مناسب ترین شاخص های اصلی عملکرد بهره می گیرید. به این ترتیب می توانید مشخص کنید که آیا تبلیغات، پست های وبلاگی، و یا محتوایی خاص ترافیکی واقعی برایتان به ارمغان می آورند و فروشی رقم می زنند یا نه. بدون تجزیه و تحلیل کار شما اساساً تیر انداختن در تاریکی خواهد بود.

۵- به سئو خود نگاهی داشته باشید

اگر می خواهید مشتریان شما را ببینند، باید در وهله ی اول خود را در معرض دید قرار دهید. مردم دیگر برای دیدن تبلیغات یا ارزیابی محصولات، مجلات و روزنامه ها را ورق نمی زنند، بلکه روی اینترنت به دنبال خواسته های خود می گردند. بنابراین سئو شما برای بهبود دسترسی پذیری و جذب مشتری حیاتی است. تمرکز روی استفاده از کلمات کلیدی در جای درست، استفاده ی حد اکثری از خروجی های درست، و ارتباط مجدد مشتری با صفحه ی اصلی می توانند در زمینه ی سئو نقاط خوبی برای شروع باشند.

۶- تمرکزتان روی مشتری باشد

تمرکز شما در پایان روز نباید روی محصول؛ بلکه باید روی مشتری تان باشد. اطمینان حاصل کنید بازاریابی و فروش خود را بر اساس نیاز های به خصوص مشتری بنا می کنید نه صرفاً نیاز های شرکت خود. اجازه دهید کمپین بازاریابی تان بر اساس دانشی که از خریداران بالقوه جمع آوری می کنید دستخوش تغییر و تحول شود.

منبع:
inc ،
برچسب ها

مطالب مرتبط

آیا محتوای شما ارزش دانلود کردن را دارد؟

یک استراتژی با کیفیت بازاریابی محتوایی بخش های سیال زیادی دارد که هر یک از آنها برای موفقیت تلاش های شما حیاتی هستند. با در نظر گرفتن این نکته که تنها ۳۰ درصد از بازاریابان B2B سازمان های خود را در زمینه ی بازاریابی محتوایی اثربخش توصیف می کنند، به طور قطع زمان آن فرا... ادامه مطلب

۳ نشانه ناکارآمدی استراتژی شبکه های اجتماعی شما

بازاریابی حوزه ای است که در آن هم بیش از حد اجتماعی یافت می شود، هم بالعکس آن و هم اجتماعی در جای نادرست؛ آخرین مورد، معادل دیجیتالی حضور در میهمانی اشتباه است. اما از کجا باید فهمید آیا جزو این سه دسته قرار می گیریم یا نه؟ حضور در شبکه های اجتماعی به معنای این... ادامه مطلب

معمای استراتژی محتوایی: کِی و چگونه تقاضا بیافرینیم؟

محتوای بازاریابی همیشه یکسان خلق نمی شود. بخشی از این محتوا با هدف مشارکت دادن کسانی تولید می شود که در رأس هرم خرید هستند. بخش دیگری از آن برای ادامه دادن گفتمان با خریدار و ایجاد «سرنخ» در مراحل میانی فرایند خرید، و بخش دیگری نیز صرفاً با هدف فروش و تبدیل مشتری به... ادامه مطلب

۳ اشتباهی که ممکن است در استراتژی محتوایی خود مرتکب شوید

تولید محتوا ضروری است، اما آمار و ارقام این حوزه چندان رضایت بخش نیست. با اینکه کسب و کار های B2C (کسب و کار به مشتری) بسیار متعددی وجود دارند که به استفاده از تولید محتوا روی می آورند، تنها ۳۷ درصد از آنها به اثربخش بودن آن اذعان می کنند. این آمار کمی نگران کننده... ادامه مطلب

۵ ترفند کم هزینه برای «هک رشد»

فرض کنیم شما می دانید چطور کسب و کار خود را بزرگ کنید. برای مشکلاتی واقعی راه حل دارید، تیم فوق العاده ای پشت خود دارید، و در حوزه هایی که به رشد کسب و کار شما کمک می کنند پول خرج می کنید. اما تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه... ادامه مطلب

استفاده از بازاریابی محتوایی برای خلق مشتریان راغب، از زبان ۴ کسب و کار

بسیاری از کسب و کار ها به این نتیجه رسیده اند که بازاریابی محتوایی راه فوق العاده ای برای تبدیل ترافیک وبسایت به مشتریان راغب است. رسیدن به این درک برای برخی از شرکت ها خیلی سریع بوده و برای برخی دیگر از آنها نیز مدت بیشتری طول کشیده است. ۴ نمونه از شرکت های مختلفی... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x