فروش هفتگی بازی های انگلیس؛ از صدرنشینی فارکرای پرایمال تا شکست طلسم بلک آپس 3

فروش هفتگی بازی های انگلیس؛ از صدرنشینی فارکرای پرایمال تا شکست طلسم بلک آپس 3

هفته گذشته، عنوان ماقبل تاریخی و مورد انتظار کمپانی یوبی سافت، یعنی فارکرای پرایمال بالاخره عرضه شد و نمراتی متوسط از سوی منتقدان دریافت کرد. اما به نظر می رسد که مخاطبان و دوست داران فرنچایز فارکرای، بازخوردی بهتر نسبت به پرایمال داشته اند؛ چرا که بازی مورد بحث، توانست به سلطنت بی چون و چرای بلک آپس ۳ در هفته های اخیر پایان داده و صدر جدول فروش عناوین انگلیس را مال خود کند.

دیگر بازی جدیدی که هفته پیش به بازار آمد، نسخه دوم Planets Vs. Zombies: Garden Warfare بود که توسط استودیوی Pocap Games ساخته و انتشار آن به الکترونیک آرتز واگذار شده بود. PvZ: Garden Warfare 2 توانست در اولین هفته انتشار خود، در رده دوم و درست بعد از فارکرای پرایمال قرار گیرد.

uk_charts_feb_29_2016

طبق معمول، بازی فیفا ۱۶ هم چنان در میان سه بازی برتر انگلیس از منظر فروش دیده می شود و حتی سقوط بلک آپس ۳ به جایگاه چهارم، سبب نشد تا در موفقیت فیفا ۱۶ خللی ایجاد شود. در کل، تنها تفاوت جدول هفته جاری با هفته پیشین، ورود دو بازی جدید پرایمال و Garden Warfare 2 است و عناوین دیگر جدول چون فال آوت ۴، Rainbow Six Siege و البته Grand Theft Auto V کماکان شرایط قبل را دنبال می کنند.

شاید یکی از ناامید کننده ترین نکات جدول هفته فعلی، سقوط زودهنگام Street Fighter V باشد که در هفته دوم، به جایگاه هشتم سقوط کرده است. در همین حال، مدتی قابل توجه از عرضه بازی XCOM 2 به صورت انحصاری روی پی سی می گذرد و همچنان شاهد حضور آن در میان ۲۰ عنوان برتر نیستیم. البته این موضوع لزوما به معنای فروش کم بازی نیست و با توجه به آمار وب سایت SteamSpy، در حال حاضر حدود ۶۵۰ هزار نفر XCOM 2 را تهیه کرده اند که احتمالا بخش زیادی از این واحدها، به صورت دیجیتالی فروخته شده اند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato