اپل در تکاپو؛ FBI تصمیم ندارد نحوه رمزگشایی آیفون را افشا کند

اپل در تکاپو؛ FBI تصمیم ندارد نحوه رمزگشایی آیفون را افشا کند

روز گذشته مقامات دولتی ایالات متحده اعلام کردند که بدون کمک اپل، قادر به رمزگشایی از آیفون مورد استفاده در پرونده تروریستی شهر سان برناردینو شده اند. اکنون FBI بیان می کند که تصمیم ندارد روش مورد استفاده برای رمزگشایی از این تلفن هوشمند را با اپل در میان بگذارد.

یکی از مقامات دولتی اخیرا با وب سایت Ars Technica مصاحبه ای داشته و بیان نموده که این سازمان تصمیمی قطعی برای در میان گذاشتن نحوه گشودن آیفون با اپل ندارد. در این بین، اپل نیز در نشست خبری روز گذشته اش اظهار نموده بود که FBI باید روش بکار رفته را افشا نماید تا از آسیب پذیری های بعدی جلوگیری به عمل آید.

مشخص است که FBI به هیچ عنوان علاقه ندارد این اطلاعات را در دسترس اپل قرار دهد چرا که می خواهد تا جای ممکن، از آنها بهره گیرد. «جاستین اولسن» (Justin Olsson)، یکی از مشاورین موسسه امنیتی AVG Technologies در همین رابطه می گوید:‌ «اپل باید بتواند به جزییات راهکار FBI پی ببرد. این مسئولیت اخلاقی دولت است که به شکل خصوصی، آسیب پذیری را با اپل در میان بگذارد تا از خطرات آتی جلوگیری به عمل آید و این شرکت بتواند دستگاه هایش را ایمن کند.»

در این بین نیز آقای «Andrew Crocker»، یکی از پژوهشگران برجسته امنیتی خاطر نشان می کند که بعید است دولت آمریکا نحوه رمزگشایی از آیفون را با اپل در میان بگذارد: «با توجه به درجه اهمیت این پرونده، این یک آزمایش بزرگ برای دولت خواهد بود که ببینم به صورت شفاف راهکار خود را با شرکت اپل در میان خواهد گذاشت یا خیر.»

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato