توقف اجرای فایل های فلش در نسخه بعدی مرورگر مایکروسافت Edge

مایکروسافت تصمیم دارد در نسخه بعدی مرورگر Edge، فایل های Adobe Flash که در وب سایت ها بیشتر برای تبلیغات به کار می روند را متوقف کند تا به این شکل، مصرف باتری و بار اضافه لود شدن آنها را در کامپیوتر و ابزارهای همراه کاهش پیدا کند.

این نسخه در آپدیت بعدی و بزرگ ویندوز از راه خواهد رسید که در تابستان عرضه می شود. این در حالیست که ویدیو و بازی هایی که در مرکزیت صفحه قرار گرفته و جزیی از محتوای وب سایت هستند، همچنان به صورت خودکار پخش خواهند شد اما محتوای جانبی که معمولا تبلیغاتی است، متوقف می گردد و کاربر در صورت تمایل با کلیک کردن روی آن می تواند اقدام به تماشا کردنش نماید.

در حال حاضر مرورگر کروم از گوگل و Safari از اپل هر دو چنین سیاستی را در پیش گرفته اند. سال گذشته گوگل ویژگی تشخیص هوشمند نوع محتوای فایل های فلش را به کروم اضافه کرد در حالی که اپل همین قابلیت را در حالت Power Saver سافاری جای داده است.

حرکت مایکروسافت می تواند به مرگ تدریجی فلش، شتاب بیشتری دهد. این دسته فایل ها علیرغم داشتن حفره های امنیتی بسیار، هنوز هم توسط کاربران بسیاری مورد استفاده هستند و در حال حاضر توصیه می شود که به جای آن، از HTML5 استفاده شود. در این میان حتی شرکت ادوبی، سازنده Flash هم به آسیب پذیری های جدی این پلتفرم اذعان دارد و توصیه می کند که از پلیر آن استفاده نشود.

Mobit

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟