سخنگوی بی ام و: رانندگی تمام خودکار سالیان سال با ما فاصله دارد

سخنگوی بی ام و: رانندگی تمام خودکار سالیان سال با ما فاصله دارد

رییس بخش فروش و بازاریابی شرکت بی ام و "ایان رابرتسون" فکر می کند خودرویی که به معنای واقعی کلمه توانایی رانندگی خودکار را دارد در سالیان بسیار دوری از ما قرار دارد  و شرکت هایی که قول ساخت خودرویی که توانایی رانندگی خودکار تحت هر شرایطی را می دهند را چندان واقع گرا نمی بیند.

0x600

او می افزوید که مردم فکر می کنند کروز کنترل خودکار را می توان یک رانندگی تمام خودکار نامید، اما به واقع این طور نیست. این حرکت شبیه به برداشتن یک گام دیگر است، همانند ساخت جعبه دنده های اتوماتیک که پس از آن یک حرکت از مجموع کارهای لازم برای رانندگی حذف شد.

bmwautomousa12_0

رانندگی خودکار به این معنا است که دست ها، پا ها، چشم ها و مغزتان به طور کامل از انجام این کار دور بماند. در حال حاضر با حضور کرزو کنترل اتوماتیک کار پا ها به صورت کامل حذف شده است و می توانید برای ۱۵ ثانیه دستانتان را هم از روی فرمان بر دارید. اما بعد از این ها شما مجبور هستید که دستتان را روی فرمان بگذارید و همچنان به عنوان یک راننده مسئول کنترل وسیله نقلیه تان باشید.

این ۱۵ ثانیه به یک دقیقه تبدیل خواهد شد. بعد به ۵ دقیقه و همینطور بیشتر می شود، اما این که چشم ها و مغز به طور کامل حذف شوند راه بسیار طولانی را باید طی کنیم.

BMW-100-Concept-(1)

در حالی که تکنولوژی روز به روز پیشرفت می کند. قانون، مسئولیت پذیری و پرسش های جمعی به این که یک ماشین به صورت کامل اختیار مرگ و زندگی ما را در دست بگیرد به نظر چندان مثبت نیست و شاید بتوان گفت که ما در حال حاضر آمادگی چندانی برای این که تمام اختیار ها را به ماشین بدهیم نداریم.

bmw-vision-next-100-16-of-21

ب ام و همچنین به تازگی مشخصات اولیه مدل i8 سال ۲۰۱۸ را نیز اعلام کرده است، بر این اساس به لطف افزایش ظرفیت باتری ها، توان مجموعه موتورهای این خودرو اسپرت هیبریدی از ۳۵۷ اسب بخار به ۴۲۰ اسب بخار افزایش خواهد یافت.

i8-bmw-1

تغییر جالب دیگر، امکان خرید i8 با رینگ های چرخ فیبرکربنی خواهد بود، هرچند این چرخ ها احتمالا بسیار گران قیمت عرضه می شوند اما وزن فنربندی نشده کمتر به معنای بهبود قابل توجه عملکرد و پایداری و لذت رانندگی i8 خواهد بود.

i8-bmw-2

این احتمال وجود دارد که باتری های i8 نیز مانند مدل i3 توسط سامسونگ تامین شده باشد، افزایش ظرفیت این باتری ها علاوه بر امکان نصب موتورهای برقی قدرتمندتر، به معنای افزایش برد پیمایشی خودرو با یکبار شارژ نیز خواهد بود، امری که برای رقابت ب ام و در مقابل تسلا و سایر خودروهای برقی و هیبریدی، بسیار ضرروی به نظر می رسد.

i8-bmw-3

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato