همه چیز درباره آیفون 13
پاناسونیک تا اوایل مهرماه امسال تولید پنل های تلویزیون خود را متوقف خواهد کرد

پاناسونیک تا اوایل مهرماه امسال تولید پنل های تلویزیون خود را متوقف خواهد کرد

امروز صبح پاناسونیک اعلام کرد که واحد زیان ده تولید نمایشگر تلویزیون خود را می بندد و عرصه را برای تنها تولید کننده پنل ژاپن یعنی شارپ خالی می کند.

یکی از سخنگویان این شرکت اظهار داشت که پاناسونیک تا پایان ماه سپتامبر یعنی حدودا اویل مهرماه تولید اسکرین تلویزیون را در کارخانه Himeji خود واقع در غرب ژاپن متوقف می کند.

این کارخانه فعالیتش را در سال ۲۰۱۰ آغاز کرد و از آن زمان تا کنون به خاطر رقابت سنگینی که میان پاناسونیک و رقبای کرهی ای و چینی اش وجود داشت هیچگاه به سوددهی نرسید.

اما تصمیم مدیران این شرکت برای بستن واحد تولید تلویزیون بعد آن اتخاذ شد که پاناسونیک اعلام کرد باید تا مارس ۲۰۱۹ میلادی عمده تمرکز خود را روی سودزایی قرار دهد و تا آن زمان ۹۰.۱ میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

کارخانه این شرکت در Himeji نیز قرار است برای داشبورد وسایل نقلیه و تجهیزات پزشکی نمایشگر تولید کند، اما خروجی کار آن به یک چهارم ۸۱۰ هزار پنل ۳۲ اینچی تولیدی این شرکت در حال حاضر تقلیل می یابد.

جالب است بدانید که برخی از تلویزیون های این کمپانی از پنل های تولید شده توسط رقبای آن از جمله ال جی بهره می گیرند. این خبر را اوایل امروز نشریه Nikkei business daily منتشر کرد و بعد از آن نیز سهام پاناسونیک در بازار بورس توکیو ۳.۶ درصد رشد داشت و در مقابل شاخص بورس Nikkei تنها یک درصد افزایش پیدا کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato