اپل به تجارت انرژی خورشیدی روی آورده است

اپل به تجارت انرژی خورشیدی روی آورده است

اپل روز گذشته از محصول جدیدی رونمایی کرد که تا پیش از این هیچ گاه در موردش نشنیده بودیم: انرژی خورشیدی.

کوپرتینویی ها حالا زیرشاخه جدیدی به نام Apple Energy LLC دارند که انرژی تولید شده در مزارع پنل های خورشیدی کوپرتینو و نوادا را به شرکت های آمریکایی می فروشد. این شرکت از برنامه اش برای بناسازی مزارع خورشیدی با قدرت ۵۲۱ مگاوات را در سراسر جهان نیز اعلام کرد.

اپل می خواهد با استفاده از خورشید، انرژی مورد نیاز تمام ساختمان های اداری، دیتا سنترها و اپل استورها را تامین کند و از این طریق به سلامت کره زمین کمک کند. از زمان روی کار آمدن تیم کوک، اپل حمایت بالایی از محیط زیست داشته و سرمایه گذاری ها نتیجه داده اند.

در مجموع، اپل می گوید حالا به اندازه کافی انرژی تولید می کنند که ۹۳ درصد کل مصرف جهانی شان را پاسخگو باشد. به جز انرژی خورشیدی، تیم کوک و مدیران ارشد تصمیم گرفته اند تا در زمینه های هیدروالکتریک، بیوگاز، زمین گرمایی و... نیز سرمایه گذاری کنند.

به نظر می آید که در آینده ای نزدیک، میزان تولید انرژی در Apple Energy بیشتر از میزان مصرفی کمپانی خواهد شد و بنابراین باید به فکر فروش آن باشند و چه چیزی بهتر از شرکت ها و کسب و کارهای محلی نزدیک به این مزارع.

اما در هر صورت فروش انرژی قرار نیست به منبع درآمد اصلی اپل تبدیل شود. این کمپانی فقط در سال مالی ۲۰۱۵ توانست ۲۳۳ میلیارد دلار درآمد کسب کند و فروش مقداری برق باقی مانده از مصرف خودشان قرار نیست جای خالی خاصی را پر کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato