فولاد یا آلومینیوم؛ تبلیغ تخریبی شورولت در برابر وانت پر فروش فورد F-150 [تماشا کنید]

فولاد یا آلومینیوم؛ تبلیغ تخریبی شورولت در برابر وانت پر فروش فورد F-150 [تماشا کنید]

شورولت و فورد دو کمپانی دیترویتی از دیرباز در هر سگمنتی رقیب یکدیگر بوده‎اند؛ رقابتی که می‎توان آن را مشابه رقابت پپسی و کوکا کولا دانست.

یکی از بخش‎هایی که این دو کمپانی نمایندگان موفقی در آن دارند، بخش پیکاپ‎های فول سایز است که در آن فورد با F-150 و شورولت با سیلورادو حضور دارد.

این دو همواره جزو پرفروش‎ترین پیکاپ‎ها در آمریکا بوده و در سال‎های اخیر به ترتیب در رتبه اول و دوم جا خوش کرده‎اند.

در این میان فورد F-150 نسخه ۲۰۱۶ از بدنه و شاسی تمام آلومینیومی بهره برده و حتی کف قسمت بار آن نیز از آلومینیوم ساخته شده است.

FORD-1

فورد ادعا می‎کند که با انجام تست‎های مختلف میزان مقاومت بدنه آلومینیومی پیکاپ خود را مورد ارزیابی قرار داده و F-150 با موفقیت این ارزیابی‎ها را پشت سر گذاشته است.

در سوی دیگر رقبای فورد از جمله شورولت اعتقاد دارند که یک پیکاپ باید جان‎سخت بوده و حداقل در قسمت بار از فولاد ساخته شده باشد؛ اعتقادی که در سیلورادوی ۲۰۱۶ به واقعیت تبدیل شده و در قسمت بار آن از فولاد مقاوم استفاده شده است.

شورولت که همواره سیلورادو را در سایه فورد F-150 دیده در جدیدترین کلیپ تبلیغاتی خود سعی دارد با دستمایه قرار دادن این تفاوت ساختاری، مشتریان را به سمت سیلورادو هدایت کند.

FORD-6

در این ویدیو کلیپ که هدف آن نمایش استحکام بیشتر کف قسمت بار سیلورادو است، دو خودرو در کنار هم قرار داده شده و چند تست بر روی آنها انجام می‎شود.

در تست اول برای نشان دادن ساختار مقاوم‎تر کف سیلورادو، نمونه‎ای از کف هر دو خودرو تهیه شده و در شرایط آزمایشگاهی با یک جسم گوه‎ای شکل به وزن ۷.۷ کیلوگرم به آنها فشار وارد می‎شود.

FORD-9

کف F-150 در میزان انرژی ۳۰ ژول دچار بریدگی شده و در ۴۰ ژول بر روی آن حفره ایجاد می‎شود، در حالیکه کف سیلورادو مقاومت بسیار بهتری از خود نشان داده و در میزان انرژی ۹۰ ژول بر روی آن حفره ایجاد می‎شود.

بنابرین سیلورادو با اختلاف زیاد و با سربلندی از این آزمایش بیرون میاید.

FORD-8
در تست بعدی ۵۵ بلوک سنگی که در مجموع ۳۴۷ کیلوگرم وزن دارند، به صورت همزمان و با استفاده از دو لودر کوچک از ارتفاع حدود ۱.۵ متری به درون قسمت بار F-150 و سیلورادو رها می‎شوند.

نتیجه به دست آمده بسیار جالب است، کف سیلورادو فقط چند خش و فرورفتگی جزیی به خود می‎بیند؛ در حالیکه کف F-150 خراش‎ها و فرورفتگی‎های عمیقی برداشته و در قسمت‎هایی دچاره پارگی نیز می‎شود.

شورولت با این تست می‎خواهد مشتریان را قانع کند که سیلورادو کاراتر بوده و در بلند مدت مقاومت بالاتری نسبت به رقیب خواهد داشت.
FORD-3
در تست بعدی میزان مقاومت کف خودروها در برابر سقوط جعبه ابزاری فولادی سنجید می‎شود. برای این کار، جعبه ابزار در لبه دیواره قسمت بار گذاشته شده و با هل دادن به سمت کف پرت می‎شود؛ اتفاقی که ممکن است در محل کار و یا هنگام حمل جعبه‎های مختلف زیاد رخ بدهد.

نتیجه این تست برای نماینده فورد افتضاح است؛ چرا که کف F-150 این بار هم در برخورد با جعبه ابزار دچار پارگی شده و حفره‎ای نسبتا بزرگ در ناحیه برخورد ایجاد می‎شود. این در حالی است که باز هم کف سیلورادو بسیار مقاوم‎تر ظاهر شده و فقط دچار فرورفتگی می‎شود.

مسلما با تماشای این ویدیو، افرادی که که به دنبال پیکاپی مقاوم برای حمل بار هستند تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

FORD-5

حضور افرادی که در ویدیو از آنها به عنوان مردم عادی یاد شده و مصاحبه آنها بعد از هر تست و سخنان پایانی آنها در انتهای کلیپ نیز کاملا به نفع سیلورادو بوده و در نهایت رای به برتری نماینده شورولت می‎دهند.

حتی یکی از مجریان در پایان با طعنه اشاره می‎کند که می‎توان تست سقوط دسته کلیدش را هم بر روی فورد F-150 انجام دهند! حال باید منتظر ماند و دید که فورد چه واکنشی به این کلیپ تبلیغاتی که در آن به نوعی مورد تمسخر واقع شده، از خود نشان خواهد داد.

FORD-4

در اینجا البته نمی‎توان از کنار شیطنت شورولت به سادگی عبور کرد. زیرا این تست‎ها همگی بدون محافظ قسمت بار انجام شده‎اند، پوششی که نقش به سزایی در جذب ضربات و جلوگیری از وارد شدن آسیب به قسمت کف بدنه دارد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato