تصویر منتسب به پنل جلویی آیفون ۷ از دگرگونی دکمه هوم در این محصول خبر می دهد

تصویر منتسب به پنل جلویی آیفون ۷ از دگرگونی دکمه هوم در این محصول خبر می دهد

امروز تصویر تازه ای منتسب به پنل جلویی آیفون ۷ منتشر شده که گمانه زنی های جدیدی را در مورد دکمه ی هوم این دیوایس مطرح کرده. در عکس یاد شده می توانیم ببینیم دکمه ی فیزیکی که تا پیش از این فشردن آن سبب می شد به هوم اسکرین بازگردیم و از سنسور تاچ آی دی اش برای شناسایی اثر انگشت خود بهره می بردیم، جایگاهش را به دکمه ای حساس به لمس شدن واگذار کرده.

در همین راستا حدس زده می شود کاربر از این پس تنها با لمس این دکمه و نگه داشتن انگشت خود روی آن قادر باشد سیری را فعال کند (دیگر نیازی به فشردن دکمه نیست) و با دو بار تپ کردن اش نیز امکان مشاهده اپلیکیشن های باز و اجرا شده فراهم آید.

butt

ناگفته نماند این می تواند آخرین مرحله پیش از مخفی شدن دکمه ی هوم به صورت کامل از سطح جلویی محصول باشد؛ اتفاقی که بر حسب شواهد موجود احتمال می رود در سال ۲۰۱۷ رخ داده و در آن تاریخ شاهد رونمایی از موبایلی باشیم که تمام سطح جلویی اش را نمایشگر فرا گرفته. ضمناً در اسمارت فون مذکور احتمالاً قابلیت های گوناگون و فعلی دکمه ی هوم در قسمت های مختلف صفحه نمایش تعبیه خواهند شد و با لمس هر بخش به شیوه ای خاص خواهید توانست به امکانی معین دست پیدا کنید.

بد نیست اشاره کنیم با کنار رفتن دکمه ی فیزیکی هوم دیگر نیازی نیست تا کاربران نگران خرابی های مرسوم این دکمه باشند و البته بعید نیست جایگزینی آن با یک نمونه ی لمسی سبب بالاتر رفتن دقت و سرعت حسگر تاچ آی دی شود.

البته هنوز صحت تصویری که در موردش سخن گفتیم توسط منبع موثقی به تائید نرسیده و تا روشن شدن موضوع به صورت قطعی باید قدری منتظر باقی بمانیم.

butt-b

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato