بازگشت نیسان با 4 مدل وارداتی به بازار ایران؛ مشخصات فنی و قیمت احتمالی

بازگشت نیسان با 4 مدل وارداتی به بازار ایران؛ مشخصات فنی و قیمت احتمالی

بازگشت نیسان با 4 مدل وارداتی به بازار ایران؛ مشخصات فنی و قیمت احتمالی

نیسان به عنوان شریک رنو، احتمالا از همان الگوی رنو برای بازگشت به بازار کشورمان پیروی می کند، بخشی از خودروهای نسبتا ارزان قیمت احتمالا در ایران خودرو (شاید با برند داتسون) و پارس خودرو مونتاژ خواهند شد و برای مدل های نسبتا خاص و گران قیمت نیز اخیرا شرکت وارد کننده جدیدی تحت عنوان جهان نوین تاسیس شده است.

به گفته جمشید حسینی مدیرعامل این شرکت که تا چندی پیش در شرکت نگین خودرو فعال بود، نیسان قصد دارد با ۳ مدل کراس اوور شامل جوک، قشقایی و اکستریل به بازار قدم بگذارد و البته در کنار این سه خودرو که همگی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان قیمت دارند، محصول اقتصادی و درون شهری میکرا نیز در نظر گرفته شده است که البته شانس چندانی برای درخشش با قیمت حدودی ۸۰ میلیون تومان ندارد.

NIS6

اکستریل یک کراس اوور سایز متوسط است که برادر دوقلو رنو کولئوس به حساب می آید و به احتمال قریب به یقین از پیشرانه و گیربکس مشترکل با کولئوس بهره خواهد بود.

بنابراین احتمالا شاهد یک موتور ۲.۵ لیتری ۱۷۰ اسب بخاری و گیربکس CVT در کنار سیستم انتقال نیرو به چهار چرخ هستیم.

قیمت احتمالی این مدل نیز با توجه به رقبایی نظیر تویوتا RAV4 ، هیوندای سانتافه، کیا سورنتو و هوندا CR-V کمتر از ۲۱۰ میلیون تومان نخواهد بود.

NIS7

در واقع نیسان اکستریل در حالی باید در بازار رقابت کند که دو رقیب اصلی اش یعنی کولئوس و تویوتا RAV4 توسط شرکت های نزدیک به مجموعه جهان نوین در بازار عرضه می شوند.

نیسان قشقایی در نسل قبل به تعداد محدود توسط پارس خودرو وارد و فروخته شد اما به دلیل تشدید تحریم ها این همکاری ادامه نیافت و قشقایی به خودروی خوب اما بدون خدمات در کشورمان مبدل شد.

NIS4

حالا قرار است نسل جدید این مدل به صورت وارداتی و با قیمت ۱۳۰ الی ۱۵۰ میلیونی در بازار عرضه شود که البته مشخصات دقیق آن هنوز روشن نیست اما با توجه به مجموعه موتورهای قابل انتخاب، بعید نیست که شاهد عرضه مدل ۱.۲ لیتری توربو ۱۲۰ اسب بخاری مشترک با رنو کپچر باشیم.

NIS5

هرچند انتخاب دیگر از نظر مشخصات فنی نیز می تواند پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو ۱۶۰ اسب بخاری باشد که امکان رقابت تماشایی قشقایی با نسل جدید هیوندای توسان و کیا اسپرتیج را فراهم می آورد.

برای نیسان جوک هم چنین موتوری قابل انتخاب است و در این صورت این مدل علیرغم طراحی ظاهری نه چندان عامه پسندش، به گزینه ای جذاب برای جوانان مبدل خواهد شد.

NIS8

به گفته جمشید حسینی قیمت در نظر گرفته شده برای جوک پایین تر از قشقایی و در محدود ۱۲۰ الی ۱۴۰ میلیون تومان خواهد بود.

NIS10

گفتنی است که این مدل در منطقه آزاد انزلی نیز بسیار محبوب است و در صورت ارائه آن در بازار ایران، احتمالا شرایط برای سرویس و نگهداری از خودروهای موجود در منطقه آزاد نیز تسهیل خواهد شد.

NIS9

در نهایت به نیسان میکرا می رسیم که در واقع یکی از ارزان ترین هاچ بک های اقتصادی در بازار جهانی است و با موتورهای ۱ الی ۱.۵ لیتری و قدرت ۷۹ الی ۱۰۷ اسب بخار، خودرو چندان تند و تیزی نیست.

NIS2

میکرا در بازه قیمتی ۸۰ میلیون تومان ناچار به رقابت با مدل های کم فروشی نظیر میستوبیشی میراژ، فیات ۵۰۰ و MG 3 می شود.

NIS3

در نهایت ذکر این نکته واجب است که نیسان هنوز به تکنولوژی CVT وفادار است و هر چهار مدل اکستریل، قشقایی، جوک و میکرا تنها با گیربکس های اتوماتیک CVT عرضه می شوند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل