معرفی ربات تلگرام NoSpoilersBot؛ رباتی برای پنهان کردن جملات حاوی اسپویل در تلگرام

تا به حال برایتان پیش آمده بی صبرانه منتظر تماشای سریال یا فیلم محبوبتان باشید و به یک باره اسپویل های همه جانبه از طرف دوستان تان در شبکه های اجتماعی،‌ به خصوص تلگرام این شوق و اشتیاق را به کامتان تلخ کند؟ شما را نمی دانیم اما  برای ما بارها و بارها این اتفاق افتاده است.

حتی برخی اوقات ممکن است خود ما هم به طور ناخواسته با بیان مطالبی مهم از یک سریال یا فیلم، موجب بی مزه شدن آن برای دوستانمان شده باشیم. اما چاره چیست؟ چه ابزاری برای جلوگیری از این کار وجود دارد؟ حداقل در شبکه ی اجتماعی ای مثل تلگرام با استفاده از یک ربات ساده که اتفاقاً کار کردن با آن نیز بسیار ساده است، می توانیم جلوی این اتفاقات ناخوشایند را بگیریم.

اگر تا به حال واژه اسپویل به گوش تان نخورده، باید بگوییم که اسپویل (Spoil) در اصل به معنای فاسد و یا خراب کردن است، اما در مبحث سینما و یا بازی های ویدیویی اصطلاحی است که از آن برای لو رفتن بخشی از داستان و یا قسمت های مهم یک اثر استفاده می شود.

طبق روال همیشگی و در ادامه ی معرفی ربات های مختلف، امروز هم قصد داریم تا ربات NoSpoilersBot را به شما معرفی کنیم. برای دسترسی به این ربات کافی است NoSpoilersBot@ را در قسمت نوشتن نظرات (هم در گروه ها و هم در گفتگوهای شخصی) تایپ کنید. با این کار ربات برای شما فعال می شود.

حالا اگر دقت کنید جلوی نام ربات با کلمه ی «...Enter spoiler» مواجه می شوید. این بدان معناست که باید کلمه یا جمله ای که حاوی اسپویل و یا مطالب لو دهنده ی داستان می شود را در آن قسمت و جلوی نام ربات بنویسید. پس از این کار با تصویری همانند تصویر زیر رو به رو خواهید شد:

Screenshot (12)
برای دیدن تصویر در اندازه ی واقعی روی آن کلیک کنید

در واقع این ربات هر کلمه یا جمله حاوی مطالب اسپویل دار را با توجه به میزان اهمیت آن ها در ۴ بخش جداگانه طبقه بندی می کند. دسته ی Mild شامل جملاتی می شود که دارای اسپویلر ملایم بوده و مطالب حاوی آن دارای اهمیت کمی است. به همین ترتیب دسته ی Moderate اهمیت بیشتری داشته و دسته ی Huge برای اسپویل هایی که حاوی مطالب مهم هستند به کار می رود.

اما آخرین و مهمترین دسته ی این طبقه بندی به دسته ی Insane تعلق می گیرد. در صورتی که جمله ی شما حاوی مطلبی از مهمترین بخش های یک سریال یا فیلم بوده و نشر آن می تواند دیگری را به خونتان تشنه کند حتماً از این دسته کمک بگیرید!

Screenshot (17)
برای دیدن تصویر در اندازه ی واقعی روی آن کلیک کنید

بر خلاف دسته های دیگر که با یک بار لمس و یا کلیک روی «View Spoiler» قادر به دیدن محتوای آن بودید، با استفاده از این دسته مخاطب شما برای باز کردن آن  به دوبار کلیک و یا لمس روی این بخش نیاز دارد.

اگر از اسپویل های مداوم دوستان تلگرامی تان عاصی شده اید، بد نیست NoSpoilerBot را به آنها معرفی کنید تا با این کار هم برای جلوگیری از اسپویل کردن فرهنگ سازی کرده باشید و هم بتوانید با آرامش خاطر بیشتری در چت های گروهی شرکت کنید.

همانطور که هفته ی پیش نیز گفتیم قصد داریم به صورت هفتگی ربات های مختلف را معرفی کنیم. پس این بهترین فرصت برای شماست تا اگر ربات جالب و جذابی می شناسید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟