تولید پیام رسان غیر دولتی در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

تولید پیام رسان غیر دولتی در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

تولید پیام رسان غیر دولتی در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

دکتر دوایی، معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران اظهار داشته است وزارت ارتباطات در نظر دارد در قالب برنامه ی ششم توسعه، ۶۰ هزار میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی سرمایه گذاری کند. وی در این خصوص گفته است: «ایجاد کریدور علمی و فناوری یکی از برنامه های اصلی و از پروژه های اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات است که بالغ بر ۱۴ هزار میلیاد ریال سرمایه گذاری می طلبد».

معاون فناوری وزارت ارتباطات در مورد برنامه های در نظر گرفته شده برای این کریدور گفته است: «ایجاد پارک اینترنت اشیاء در کرج با مساحت ۲۰ هکتار، تغییر مأموریت منطقه ی ویژه ی پیام که به عنوان هاب پستی شناخته می شود، و ایجاد شهر نمونه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله برنامه های توسعه ای ما در قالب کریدور است».

به گفته ی وی وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی برنامه های خوبی در زمینه ی رونق پیام رسان ایرانی در دستور کار دارند و شرایط برای ایجاد مسنجر ایرانی فراهم خواهد شد.

دکتر دوایی پیام رسان مورد نظر را «غیر دولتی» توصیف کرده و اظهار داشته است: «در این موضوع قوانینی تدوین خواهد شد تا علاوه بر حفظ حریم شخصی کاربران ایرانی و اطمینان‌ بخشی بابت محرمانگی اطلاعات کاربران، این پیام رسان نسبت به نمونه‌ های خارجی از مزیت رقابتی برخوردار باشد».

معاون وزیر ارتباطات در ادامه اذعان داشته است که این وزارتخانه در زمینه ی راه اندازی بستر های اشتراک گذاری چند رسانه ای و شبکه های اجتماعی داخلی نیز برنامه های مشابهی دارد.

دوایی همچنین با اشاره به آمار های ارتباطی در ایران اظهار داشته است:‌ «در حال حاضر ۳۷ میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود دارد و ضریب نفوذ اینترنت ۴۷ درصد است. تعداد مشترکان اینترنت پر سرعت در ایران ۲۷.۹ میلیون نفر است که از این تعداد ۱۹ میلیون مشترک سیار و ۸.۸ میلیون مشترک اینترنت ثابت هستند». به گفته ی وی تعداد مشترکان موبایل در کشور ۷۶ میلیون نفر است.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل