مایکروسافت با بهره گیری از اعلانات ویندوز 10، تبلیغات منفی خود علیه مرورگر کروم را ادامه می دهد

مایکروسافت در ماه ژوئن تصمیم گرفت با راه اندازی کمپینی تبلیغاتی، مرورگر کروم گوگل را هدف قرار داده و مردم را از ضررهایی که این مرورگر به عمر باتری لپتاپ وارد می کند آشنا سازد. اگرچه تلاش های تبلیغاتی مایکروسافت در آن زمان تنها به ویدیویی در یوتوب و وب سایتی جداگانه محدود شد اما حالا این کمپانی فعال در زمینه نرم افزار، قصد دارد تا نبرد خود با گوگل را تا چند مرحله بالاتر برد.

کاربران ویندوز 10 اخیراً گزارش کرده اند که در میان قابلیت های جدید این سیستم عامل، نوعی اعلان نیز به چشم می خورد که در تلاش است تا مردم را به عدم استفاده از مرورگر کروم ترغیب کند. در این اعلان آمده است: «کروم باتری شما را با سرعت بیشتری خالی می کند. مرورگرتان را به مایکروسافت اج تغییر دهید تا 36 درصد باتری بیشتری هنگام استفاده از اینترنت داشته باشید.»

این هشدار برای نخستین بار در اوایل ماه جولای برای کاربران کروم و فایرفاکس به نمایش در می آمد اما تمام کاربران ویندوز 10 آن را دریافت نمی کنند. ناگفته نماند که گوگل هم طی سال های اخیر از این دست ترفندهای تبلیغاتی استفاده کرده تا کاربران اینترنت اکسپلورر را به استفاده از کروم متقاعد سازد. با این همه بدیهی است که گوگل همچون مایکروسافت قادر به ارائه نوتیفیکشن هایی ویندوزی نیست.

Mobit

باید افزود که مایکروسافت در پاسخ به این سوال که نوتیفیکیشن مورد اشاره از چه زمانی و به چه دلیلی به نمایش در می آید گفت: «این نوتیفیکیشن ها مربوط به ترفندهای ویندوزی هستند و ساخته شده اند که اطلاعات خاصی را به شکلی سریع و آسان در اختیار مشتریان قرار دهند و تجربه کاربری آنان از ویندوز 10 را بهبود بخشند.»

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟