گوگل با نسخه های ۵۳ و ۵۵ مرورگر کروم در پی تسریع مرگ فلش است

گوگل از چند ماه پیش اطلاع داده بود که تا پایان سال جاری، نمایش تبلیغات مبتنی بر فلش در صفحات وب را به شکل پیش فرض مسدود خواهد کرد. امروز ولی اهالی مانتین ویو، اطلاعات تازه تری را در خصوص تصمیم ارائه کرده اند.

گوگل اکنون می گوید که در ماه سپتامبر (شهریور) و با انتشار نسخه نهایی کروم ۵۳، مسدود کردن کارکرد فلش در پشت صحنه را آغاز خواهد کرد چرا که چنین امری، معمولاً موجب می گردد تا منابع سیستم کاربر درگیر شوند. از سوی دیگر HTML5 برای کارکرد، منابع بسیار کمتری نیاز دارد و به اندازه فلش، باتری دستگاه را نیز هدر نمی دهد.

اما پس از کروم ۵۳، نوبت به نسخه ۵۵ می رسد که در دسامبر (دی) منتشر خواهد شد و پا را فراتر گذاشته و در نهایت به شکل پیش فرض، از فلش پشتیبانی نمی کند. در واقع، نسخه ۵۵ کروم به شکل پیش فرض از HTML5 بهره خواهد گرفت. البته باید خاطر نشان کرد که اگر وب سایتی برای نمایش به فلش نیاز داشته باشد، کروم این موضوع را به شما یادآور خواهد شد و در نهایت این گزینه را خواهید داشت تا فلش را برای آن فعال کنید.

در نتیجه، به طور کلی تغییر خاصی در نوع وب گردی کاربران به وجود نخواهد آمد. اگر به خاطر داشته باشید، سال پیش کروم آغاز به مسدود سازی برخی از تبلیغات وب که با فلش تهیه شده بودند کرد. در این میان شما لازم بود تا برای مشاهده برخی از عناصر وب، روی آنها کلیک کنید تا فعال شوند. با توجه به همین مسئله، می توان گفت که کاربران از سال گذشته با تلاش گوگل برای تسریع مرگ فلش آشنا هستند و اکنون این شرکت می خواهد پا را فراتر گذاشته و با نسخه های ۵۳ و ۵۵ از کروم، به مرگ تدریجی فلش سرعت بیشتری بدهد.

Mobit

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟