همه چیز درباره آیفون 13
راهنمای استراتژی های موثر در No Man's Sky؛ آیتم ها

راهنمای استراتژی های موثر در No Man's Sky؛ آیتم ها

به دنیای نو منز اسکای خوش آمدید. روی سیاره ای عجیب و ناآشنا گیر کرده اید و نمی دانید که چه باید کنید. نگران نباشید، در سری مقالات استراتژی های موثر نو منز اسکای، راه مان را به کمک هم پیدا خواهیم کرد.

در این راهنما نگاهی خواهیم داشت به المان ها و آیتم های نو منز اسکای، دسته بندی آن ها و منابع استخراج شان.

المان های اکسید

Oxide-w600

از المان های اکسید برای ساخت بسیاری از واحد های همراه، همانند ماژول هایی برای ارتقا لباس تان بهره خواهید برد. به علاوه این المان ها به عنوان سوخت زره لباس و زره سفینه تان هم مورد استفاده قرار می گیرد. به این معنی که هر گاه زره این دو کاملا از بین رفت باید با المان های این دسته مجددا شارژ شان کنید.

آهن و روی نخستین المان های اکسیدی هستند که در بازی با آن ها مواجه خواهید شد. آهن تقریبا در همه سیاره ها در سنگ های کوچک و بزرگ پیدا می شود و در فضا هم برخی از سیارک ها از آهن شکل گرفته اند. روی از گیاهان زرد رنگ قابل استخراج است.

المان های ایزوتوپ

Plutonium-w600

بی راه نیست اگر که بگوییم المان های ایزوتوپ مهم ترین و حیاتی ترین عناصر شکل دهنده جهان نو منز اسکای اند. این المان ها سوخت مهم ترین تجهیزات تان، از موتور های سفینه تان گرفته تا لیزر ابزار چند منظوره تان به شمار می روند. سه المان دسته ایزوتوپ کربن، پلوتونیوم و تامیوم۹ هستند. تامیوم۹ از برخی از گیاهان قرمز روی سیارات قابل اسخراج است، اما مقادیر بسیار زیادی از این المان را می توان از سیارک های کوچک معلق در فضا بدست آورد. پلوتونیوم در کریستال های قرمز روی سطح سیارات به غایت پیدا می شود و کربن هم که معمول ترین المان این دسته است، فراوان در سطح اکثر سیاره ها یافت می شود.

المان های سیلیکات

Silicate-w600

این المان های برای توسعه تکنولوژی های پیچیده استفاده می شوند. در اوایل بازی برای تعمیر سفینه تان و ساخت واحد های همراه ساده تر نیاز بسیاری به هریدیدم، یکی از المان های این دسته دارید. هریدیوم را می توان از صخره های بزرگ آبی-سیاه روی سطح سیارات استخراج کرد. به مرور که بلوپرینت های پیچیده تری به دست میاورید، به سیلیکات های کمیاب تری چون پلاتینوم و کریسونایت نیاز پیدا خواهید کرد. گیاهان آبی از منابع پلاتینوم هستند و هر دوی این المان ها را می توان از کریستال های آبی رنگ نسبتا کمیاب استخراج کرد.

المان های خنثی

Neutral-w600

این المان های برای کابرد های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. جدا از این که برای ساخت بسیاری از واحد های همراه به این المان ها نیاز پیدا خواهید کرد، می توانید با پیدا کردن بلوپرینت هایی خاص آن ها را برای ساخت آلیاژ ها به کار ببرید. همچنین این المان ها از جمله گران ترین کالا های بازی اند، پس می توانید با فروش آن ها پول خوبی هم به جیب بزنید.

امریل، یکی از المان های خنثی را می توان از صخره های کروی کهربا رنگ استخراج کرد. اما برای بدست آوردن نیکل باید به دنبال صخره های قوسی نقره ای رنگ باشید.

المان های ارزشمند

Precious-w600

این المان ها گران ترین المان های بازی اند و با فروش تعداد بالایی از آن ها در بازار می توانید پول کلانی کسب کنید. این المان های گران بها با آیکنی بنفش و به شکل یک الماس مشخص می شوند که نشان از ارزش بسیار بالای آن ها دارد.

این المان ها فوق العاده کمیابند و اگر بشدت به آن ها نیاز دارید، ساده ترین راه بدست آوردنشان، خریدشان از بازار است. اگر با غذا دادن به حیوانی با وی دوست شوید، آن ها گاهی برای تان المان های ارزشمند هدیه می آورند.

پیکرپار های تکنولوژی

Technology Component-w600

این اجزا کالا هایی هستند که توسط المان های خام و یا دیگر پیکرپار های تکنولوژی ساخته می شوند. در همان ابتدای بازی، هنگامی که بازی از شما می خواهد که برای تعمیر شتاب دهنده های سفینه تان ۴ عدد Carite Sheets بسازید، با این اجزا آشنا خواهید شد.

این اجزا برای تعمیر سفینه ها، ساخت واحد های همراه و یا توسعه دیگر تکنولوژی های مورد استفاده قرار می گیرند. در ابتدای بازی با چگونگی ساخت برخی از این اجزا آشنایید، اما به مرور و با پیشروی در بازی بلوپرینت هایی بدست خواهید اورد که نحوه ساخت تکنولوژی های بیشتری را به شما آموزش خواهند داد.

آلیاژ ها

Alloy-w600

آلیاژ ها ترکیباتی فلزی هستند که می توانید آن ها را با ترکیب کردن المان های خام و خنثی توسعه دهید. در طول سفر تان دستورالعمل های ساخت این آلیاژ ها را بدست خواهید آورد. علاوه بر این که با فروختن این آلیاژ ها پول نسبتا خوبی نصیب تان می شود، آن ها را در ساخت بسیاری از واحد های همراه هم به کار خواهید برد.

منابع انرژی

Energy Source-w600

منابع انرژی همانند باطری برخی از تکنولوژی های به کار رفته در تجهیزات تان هستند. برای مثال به منظور شارژ کردن ماژول هازارد پروتکشن لباس تان، علاوه بر این که می توانید از المان هایی همانند تیتانیوم و روی استفاده کنید، می توانید از آیتمی به نام Shielding Shard هم بهره بحویید. منابع انرژی در جعبه ها یافت می شوند، هر چند که می توانید دستور العمل ساخت شان را هم بیابید و خود تان آن ها را توسعه دهید.

کالا های تجاری

Korvax Cube-w600

این ها کالا ها ساخته دست بیگانگان هستند و می توانید آن ها را به قیمت بسیار خوبی در بازار به فروش برسانید. آیکن مربوط به این گونه آیتم ها سبز است و اغلب شامل توضیحاتی در مورد نژاد سازنده شان می شوند.

Trade Commodity-w600

می توانید این آیتم ها را در محفظه هایی همانند جعبه های تصویر بالا بیابید. البته اگر تعامل تان با بیگانه ها و مونولیث ها هم به خوبی پیش برود گاهی دستور العمل ساخت شان را پاداش می گیرید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato