نسل جدید خودروهای برقی فولکس واگن با تکنولوژی شارژ بسیار سریع در راهند

نسل جدید خودروهای برقی فولکس واگن با تکنولوژی شارژ بسیار سریع در راهند

پس از رسوایی عظیم گروه خودروسازی فولکس واگن در مورد تقلب در میزان آلایندگی خودروهایش و شکایت مقامات ایالات متحده آمریکا از این خودروساز، گروه فولکس واگن با ارائه نمونه الکتریکی از گلف توانست به موفقیت بزرگی در زمینه خودروهای الکتریکی دست پیدا کند. این فولکس گلف تمام الکتریکی می تواند ۱۳۶ کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند.

2015-VW-e-Golf_0004-537x325

اما این نمونه کارایی لازم را برای مسافرت های برون شهری ندارد و از این رو مهندسان فولکس واگن در آزمایشات خود به باتری هایی دست یافتند که با ۱۵ دقیقه شارژ می توانند خودروی الکتریکی را ۴۸۳ کیلومتر جا به جا کنند.

volkswagen-e-golf-6

به گفته ی مدیرعامل فولکس واگن آقای ماتیاس مولر به احتمال زیاد اولین نمونه از خودروهای الکتریکی مجهز به این فناوری یک سدان کوچک خواهد بود و از نمونه احتراق داخلی مشابه قیمتی ارزان تر خواهد داشت.

او اضافه کرد که در اواخر سال ۲۰۱۸ یا اوایل ۲۰۱۹ این گونه خودروها به بازار عرضه خواهد شد و عملکرد آن در زمان عرضه بهبود خواهد یافت.

البته هدف فولکس واگن برای عرضه گسترده ی خودروهای تمام الکتریکی سال ۲۰۲۵ می باشد که بخش اعظم تولیدات گروه فولکس واگن را خودروهای الکتریکی تشکیل خواهند داد.

Tesla-Supercharger

جایگاه های مخصوص شارژ تسلا موسوم به سوپرشارژر Supersharger برای شارژ ۵۰ درصدی باطری خودروها به ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد و محصولات تسلا با یک بار شارژ سریع ۲۰ دقیقه ای، مسافتی برابر با ۱۸۵ تا ۲۰۲ کیلومتر را طی می کنند.

P15_0783_a5_rgb-932x621

دیگر زیرمجموعه فولکس واگن یعنی پورشه قصد عرضه سوپرکار تمام الکتریکی خود به نام Model E را به بازار دارد. البته عرضه این خودرو سال ۲۰۱۹ آغاز می شود و بصورت رسمی وارد خط تولید می شود.

طبق تحقیقات انجام شده خودروهای اسپرت الکتریکی برای رسیدن به سرعت های بالا به جریان شارژ ۸۰۰ ولت نیاز دارند که رسیدن به رقم برای خودروهای الکتریکی با چالش هایی همراه است.

slideshow00_tablet

برای مثال تسلا مدل اس هایی که در بازار وجود دارند می توانند به کمک سوکت های ۲۴۰ ولتی به سرعت ۹۵ کیلومتر در ساعت برسند و شارژ ۸۰ درصدی باتری آن ها در حدود ۴ ساعت به طول می انجامد. بنابراین پورشه برای تولید خودروی اسپرت تمام الکتریکی نیاز به تکنولوژی های جدیدی دارد.

به هر صورتی است گروه فولکس واگن به دنبال راهکاری است که رسوایی بزرگ سال گذشته را پشت سر بگذارند و دوباره نظر مشتریان دوستدار محیط زیست را به محصولات خود جلب کند.

در این راستا اولین محصول یک سدان سایز کوچک خواهد بود و در قدم های بعدی نوبت به یک مدل کوپه، یک ون سبک برای جابه جایی و حمل بار در شهر، نمونه ای از یک سدان لوکس و در نهایت مدل تولیدی از نمونه برقی فولکس واگن استیشن خواهد بود.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato