دو برابر شدن سرعت اینترنت کاربران خانگی تا پایان سال

دو برابر شدن سرعت اینترنت کاربران خانگی تا پایان سال

برات قنبری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته است: «در راستای اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی، سرعت دسترسی کاربران به اینترنت پرسرعت تا پایان سال به ۴ مگابیت بر ثانیه می رسد».

وی با اشاره به برنامه های انجام شده در جهت اجرای پروژه ی «افزایش سطح دسترسی کاربران با سرعت ۲۰ مگابیت برثانیه در شبکه ی ملی اطلاعات و حمایت از توسعه ی مراکز داده» اظهار داشته است: «زیرساخت های شبکه ی دسترسی به اینترنت از جمله زیرساخت های فیبرنوری و شبکه ی انتقال در حال آماده سازی است».

قنبری با اشاره به جریان داشتن تلاش ها برای تکمیل امنیت زیرساخت های شبکه ی ارتباطی کشور ادامه داده است: «بر اساس منشور ستاد اقتصاد مقاومتی، موضوع افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به اینترنت پرسرعت مدنظر قرار گرفته است که در این راستا، تکمیل زیرساخت های مربوط به شبکه ی دسترسی در حال انجام است».

معاون وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه برابر اهداف برنامه ی پنجم توسعه، ۶۰ درصد خانوار های ایرانی باید از اینترنت پرسرعت بهره مند شوند، اضافه کرد: «مطابق با این برنامه، تا پایان سال باید این هدف محقق شود و ما نیز از لحاظ اهداف کمی به دنبال رسیدن به این رقم هستیم».

به گفته ی قنبری، مطابق با برنامه ریزی به عمل آمده، تا پایان سال جاری سرعت اینترنت کاربران خانگی به ۴ مگابیت بر ثانیه افزایش خواهد یافت. در همین حال در برنامه ی ششم توسعه این میزان افزایش می یابد تا در نهایت، هدفگذاری برای چندین برابر سرعت محقق شود.

وی با اشاره به متوسط سرعت ۲ مگابیت بر ثانیه ای کاربران به اینترنت، تأکید کرده: «با آماده سازی زیرساخت ها، پیش بینی می شود تا پایان امسال، توان سرویس دهی اینترنت در دو بخش اینترنت ثابت و اینترنت همراه تا سرعت ۴ مگابیت بر ثانیه فراهم می شود».

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.