اولین اطلاعات از ب ام و سری 8؛ لوکس ترین کوپه BMW احیا می شود

اولین اطلاعات از ب ام و سری 8؛ لوکس ترین کوپه BMW احیا می شود

در حدود ۲۰ سال پیش بی ام و سری جدیدی تحت عنوان سری ۸ را راهی بازار کرد، که یک کوپه ۲+۲ سایز بزرگ لوکس به همراه موتورهای حجیم ۸ و ۱۲ سیلندر بود.

این مدل در تعداد بسیار محدودی در حدود ۳۱ هزار عدد ساخته و عرضه شد و بی ام و پرونده تولید نسل جدیدی از این مدل را تا به امروز بسته نگه داشته است.

6A5CCA56-9921-4F9A-84F5-7F390C11C80A-w600-h600

حال به نظر می رسد شرکت بی ام و برای رقابت با نسخه کلاس S کوپه مرسدس بنز، سری ۸ را روانه میدان کرده است.

گرچه زمزمه های تولید سری هشت جدید تا چند وقت اخیر تنها به رونمایی از کانسپت گرندلوسو که با همکاری استادیو طراحی پینین فارینا به نمایش گذاشته و شایعاتی که از سوی شرکت شنیده می شد محدود بود.

BMW-8-Series-prototype-side-shot-3-w600-h600

اما با توجه تصاویر منتشر شده از یک بی ام و کوپه در سایز خودرویی همچون سری ۷، می توان مطمئن بود که بی ام و قصد تولید این مدل را در سر دارد.

در واقع این مدل از کوپه سری ۶، که بلندبالا ترین کوپه امروزی بی ام و شناخته می شود بزرگ تر خواهد بود.

BMW-8-Series-prototype-rear-w600-h600

به احتمال بسیار زیاد این مدل بر پایه پلت فرم ۷ CLAR بی ام و ساخته خواهد شد، و در بخش فنی و تکنولوژی دارای اشتراکات بسیاری همچون مرسدس بنز کلاس S کوپه و سدان خواهد داشت.

آن طور که از شواهد پیداست این مدل تا اواخر سال ۲۰۱۷ و یا اوایل ۲۰۱۸ میلادی آماده و با عنوان مدل ۲۰۱۹ روانه بازار خواهد شد.

BMW-8-Series-prototype-with-countryman-w600-h600

با این حساب رقابت در بازار کوپه های لوکس وارد مرحله تازه ای می شود. مرسدس بنز چندی قبل از معرفی نمونه کوپه میباخ برای رقابت با مدل های کوپه رولزرویس خبر داد و حالا ب ام و به سراغ تولید مجدد سری هشت رفته است تا سری کوپه بنز S CLASS در بازار فروش بی رقیب نباشد.

E88428A3-3291-40AB-8D66-3FA594C6D510-w600-h600

این درحالیست که در بازار سدان های لوکس، مرسدس بنز با نسل فعلی S CLASS گوی سبقت را از سایرین ربوده و با اختلاف چشمگیری پر فروش تر از ب ام و سری هفت، لکسوس LS و آئودی A8 ظاهر شده است.

بنابراین ب ام و که از دیرباز بر ویژگی های حرکتی و اسپرت بودن محصولات خود تاکید داشته، حالا قصد دارد تا با معرفی مدل کوپه سری هشت فروش اندک نسل جدید سری هفت را جبران کند، بلکه معرفی نمونه های فوق العاده قدرتمند ۱۲ سیلندر و حتی معرفی مدل افسانه ای M8 بتواند جایگاه از دست رفته ب ام و در بازار خودروهای لوکس را تا حدی جبران کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato