اولین خودروی برقی مکلارن به بازار آمد؛ سوپر اسپرتی برای کودکان زیر 6 سال

اولین خودروی برقی مکلارن به بازار آمد؛ سوپر اسپرتی برای کودکان زیر 6 سال

خودروساز انگلیسی مکلارن چند وقتی است که از برنامه های خود برای تولید یک خودروی کاملا الکتریکی خبر داده، هرچند به نظر نمی رسید که این برنامه ها اینقدر زود اجرایی شود، اما حالا شاهد خودرویی برقی از این برند معروف باشیم.

Mclaren P1TM (2)

مکلارن که به دلیل خودروهای فوق سریع خود مشهور است، دیروز با معرفی  P1TM از کوچک ترین خودروی ساخته شده با لوگوی خود رونمایی کرد.

این اتومبیل کوچک تنها ۳۷۵ پوند یا ۴۸۶ دلار قیمت داشته و می تواند با حداکثر سرعت ۳ مایل در ساعت حرکت کند. مکلارن درباره تفاوت های آن با P1 توضیحاتی را منتشر کرده است؛ "صندلی راننده این اتومبیل کوچک در وسط قرار دارد؛ درست همانند F1 افسانه ای. همچنین خردسالان بر خلاف بزرگسالان که نمی توانند با P1 هوای آزاد را تجربه کنند، به دلیل نبود سقف می توانند از هوای اطراف لذت ببرند.

درهای P1TM نیز هوشمندانه طراحی شده و همانند P1 رو به بالا باز می شوند. شباهت دیگر اینکه شتاب این خودروی کودکان نیز شگفت انگیز است، حرکت از سکون تا آخرین سرعت فقط به دو ثانیه زمان نیاز دارد!"

Mclaren P1TM (1)

مک لارن اعلام کرده که P1TM با سیستم صوتی داخلی ارایه شده و برخی از ترانه های مهدکودکی معروف انگلیسی در آن ذخیره شده اند. این اتومبیل مخصوص کودکان به چراغ های واقعی، سیستم تهویه مطبوع و کلید روشن و خاموش کردن خودرو مجهز شدهو جالب تر آنکه سه دنده برای حرکت به جلو و یک دنده برای حرکت به عقب در ساختار فنی P1TM وجود دارد.

Mclaren P1TM (5)

برخلاف خودروی بزرگسالان این اتومبیل قابلیت شخصی سازی یا آپشن نداشته و فقط با رنگ زرد آتشفشانی تولید می شود. باید امیدوار باشیم که کمپانی اپل سرانجام مکلارن را خریداری کند، در آن صورت احتمالا می توانیم منتظر تولید نسخه رز گلد (Rose Gold) این اتومبیل کوچک نیز باشیم!

Mclaren P1TM (4)

شایان ذکر است که چند روز قبل شایعاتی مبنی بر خرید مکلارن توسط کمپانی متمول اپل منتشر شد اما تمامی این شایعات توسط مکلارنی ها تکذیب شد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato