بررسی بازی Real Football؛ گیم لافت بر لبه پرتگاه

کم کم پیامدهای جدایی گیم لافت از یوبیسافت را داریم میبینیم. این که فرانسوی ها درخشش گذشته را نداشته و بیشتر به آپدیت بازی های معروف قدیمی روی آورده اند، مسئله پنهانی نیست. اتفاقا جدا از ساخت اپلیکیشن های فوق العاده، همین پشتیبانی استثنایی از بازی ها بوده که توانسته گیم لافت را به محبوبیت برساند. اما نکته اینجاست که بین آپدیت بازی ها و توسعه عناوین با کیفیت همیشه باید شاهد یک بالانس باشیم.

گیم لافت سال هاست این تعادل را بر هم زده و امسال نهایت بی برنامگی این کمپانی را می توانیم مشاهده نماییم. تقریبا تمام عناوین 2016 فرانسوی ها جذابیت همیشگی را نداشته و بیشتر با همان کلیشه ها سر و کار داریم. اشتباه نکنید، همان طور که ابتدای معرفی Zombie Anarchy گفته بودیم، گیم لافت برای ساخت بعضی از عناوینش از بازی های معروف الهام گرفته است.

راز موفقیت این کمپانی هم می توانیم همین المان بنامیم؛ آن ها با پرداخت به ایده ها تجربه ای را به بازیکن ها هدیه می دهند که پتانسیل های جدیدی از اسمارت فون ها را به نمایش می گذارد. خوب شما اکنون این «تازگی» و «جذابیت» را از ساخته های گیم لافت بگیرید. چه چیزی باقی می ماند؟ کلیشه ها که متاسفانه بین عناوین امروزی فرانسوی ها بیش از پیش مشاهده می شود.

Real Football - iOS

قضیه برای Real Football متفاوت است. گیم لافت با این بازی توانسته به سطح جدیدی از توسعه اپلیکیشن دست پیدا کند. همان طور که احتمالا می دانید، سبک فوتبال اسمارت فون ها این روز ها زیر سایه عناوین فیفا الکترونیک آرتز قرار گرفته و با بقیه اپلیکیشن های مشابه هم همانند Dream League Soccer یا Stickman Soccer می توانید یک تجربه فوتبالی مناسب داشته باشید.

جدا از این که کونامی با انتشار PES برای این پلتفرم نشان داد که تلفن های هوشمند بهشت علاقه مندان به ورزش های گوناگون است. اکنون جایگاه گیم لافت کجاست؟ آن ها از سال ها پیش با ساخت Real Football تصمیم گرفتند شانس خود را با این سبک هم امتحان کنند که اتفاقا به موفقیت هایی رسیدند. بازی هنگامی به انتشار رسید که عناوین ورزشی همچنان جایگاه امروزی خود را پیدا نکرده بودند.

بنابراین گیم لافت با انتشار Real Football به آرزوی دیرینه بازیکن ها برای انجام یک عنوان فوتبالی با کیفیت روی اسمارت فون ها رنگ و بوی واقعیت بخشید. سال ها از انتشار قسمت ابتدایی این اپلیکیشن گذشته و دوباره فرانسوی ها تصمیم گرفتند توسعه Real Football را ادامه دهند. ریبوت بازی سه هفته پیش به انتشار رسید و امروز می خواهیم با پرداخت به آن ببینیم دست پخت جدید فرانسوی ها چه طعمی داشته است.

Real Football

برای تجربه Real Football نیازمند به اینترنت نیستید. متاسفانه لایسنس تیم و بازیکن ها همانند Real Football های قدیمی نبوده و نباید انتظار یک تجربه واقع گرایانه داشته باشید.

گیم لافت برای توسعه ریبوت Real Football سیاست هوشمندانه ای را هدف قرار داد. آن ها با توجه به این که بازی های با کیفیت سبک فوتبال بازار اسمارت فون ها را احاطه کرده اند، یک راه متفاوت را پیش گرفتند و عنوانی با حجم پایین ساختند. بنابراین جای دانلود یک گیگابیت، می توانید تنها با بیست مگابایت تجربه ای از این ورزش داشته باشید. هیجان انگیز است، نه؟

طبیعتا بله اما باید ببینیم آیا گیم لافت این مسئولیت سخت خود را با موفقیت پشت سر گذاشته یا تمام حرف ها شعار بوده اند. تنها چند ثانیه برای ماجراجویی با فوتبالیست های Real Football کافی است تا بتوانید جواب این پرسش را بدهید؛ ساخته فرانسوی ها را می توانیم عنوان خوبی بنامیم، تنها اگر ده سال پیش به انتشار می رسید. تمام مکانیزم های Real Football تاریخ مصرف گذشته هستند.

بگذارید از همین ابتدا خیال تان را راحت کنیم، جز کنترل ساده و رنگ بندی زیبای منوها هیچگونه المان مثبتی نمی توانید با تجربه عنوان گیم لافت بیابید. همانند قسمت های قبلی، این بار هم باید با کنترل یک تیم ضعیف آن را قدرتمند کرده و به درجه های بالاتر برسانید. قابلیت خرید بازیکن های بیشتر یا تمرین فوتبالیست ها هم از بقیه المان های همیشگی بازی های فوتبال هستند که به Real Football راه پیدا کرده و با آن ها مسیر پیروزی را هموار تر خواهید کرد.

Real Football - Gameloft

هوش مصنوعی دست کمی از فاجعه ندارد. به راحتی می توانید بازیکن ها را جا گذاشته و گل بزنید. با این وجود اسکار بدترین بخش Real Football را باید به گزارشگری بدهیم. او بیشتر وقت ها ساکت بوده و جملاتی هم که به زبان می آورد دارای هیچگونه جذابیتی نیستند.

گیم لافت برای رسیدن به 20 مگابایت مجبور شده تا از کیفیت عنوانش بزند. اولین نقطه ضعف بازی که پس از آغاز اولین مسابقه متوجهش می شوید، کیفیت بسیار پایین Real Football است. از انیمیشن های خشک حرکت کاراکترها بگیرید تا تکسچرهای محیط همگی خاطرات خوش دوران سیمبین را زنده می کنند. عجیب تر از تمام این ها، تاثیرات لگ های گیم پلی روی تجربه بازیکن است.

بین عمل و عکس العمل بازیکن ها یک رابطه زمانی منطقی نیست. به عنوان نمونه دروازه بان ها را ببینید. گاهی اوقات هنگامی که شوت می زنید، آن ها بعد از این که توپ رد می شود واکنش نشان می دهند. شاید دروازه نجات یابد اما این تاخیرها جذابیت بازی را کاهش داده اند. جالب اینجاست با پاس هم این نقطه ضعف را شاهد خواهید بود. اکنون به تمام این مسئله ها گیم پلی نه چندان روان Real Football را بیفزایید تا بدانید که گیم لافت چه دست گلی به آب داده است.

برای سخن پایانی باید بگوییم که Real Football را می توانیم بدترین عنوان گیم لافت بنامیم. هنوز باور نمی کنیم که سازنده آسفالت چنین عنوانی را ساخته باشد. Real Football و Zombie Anarchy که دیدگاه ما نسبت به وضعیت اسف بار این کمپانی را تغییر ندادند، امیدواریم اپلیکیشن های بعدی فرانسوی ها آن ها را از باتلاق نجات داده و گیم لافت دوباره بر سر زبان ها بیافتد.

Real Football
  • Real Football
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: Gameloft
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 29.5 مگابایت
دانلود


مطالب مرتبط

معرفی بازی Tiny Archers؛ بزرگ کمانداران کوچک

این که تاور دفنس یا همان «دفاع از قلعه» از اعتیادآورترین سبک های گیمینگ است، مسئله پوشیده ای نبوده و بازیکن های زیادی روزانه وقت خود را پای همین اپلیکیشن ها می گذرانند. اما با وجود عناوین مختلف همچنان هستند کسانی که نمی توانند از بازی های این سبک لذت ببرند. آن هم نه به... ادامه مطلب

معرفی بازی Drag Duel؛ بوی تند آسفالت

با محبوبیت صنعت بازی های موبایل در ایران و عرضه چند بازی درگ ریسینگ مختلف، شکی نیست که موبایل گیمرهای ایرانی حالا بیش از هر زمان دیگری به عناوین باکیفیت دو بعدی روی موبایل علاقه پیدا کرده اند و خوشبختانه توسعه دهندگان هم روز به روز با عرضه عناوین قابل توجه، دل دوست داران سبک... ادامه مطلب

بررسی بازی لوتی ها؛ طهران تهران

بی شک همه بازیکن ها دوست دارند تا عنوانی متناسب با فرهنگ منطقه خود را تجربه کنند و با توجه به کارنامه اپلیکیشن های ایرانی طی 12 ماه گذشته، توسعه دهندگان داخلی هم به خوبی این مسئله را فهمیده اند. هی تاکسی، سنتوری، لوتی وار و ده ها نمونه متفاوت که همگی با پرداخت به... ادامه مطلب

بزرگترین تهدید بازی های موبایل ایرانی حالا خود «بازیکن ها» هستند

اینکه ابرقهرمانان همچنان در پرده های نقره ای به ماجراجویی های مختلف می پردازند یا روزانه شاهد بازی های موبایل بیشتری از سبک کارتی هستیم به خاطر ذائقه مخاطبین است و طبیعتا تولیدکنندگان هم برای سود بیشتر اهمیت زیادی به آن می دهند. سلیقه مصرف کنندگان مهمترین عاملی است که سازندگان را به ساخت محصولات به... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ طعم خوش کچاپ

زندگی امروزی آنقدر پرفشار و پراسترس شده که حتی ساده ترین کارها هم در آدمی تنش و تشویش به وجود می آورند. در این بین همه ما احتیاج به فضایی برای خودمان داریم که از دغدغه ها دور شویم و برای حتی چند دقیقه هم که شده به مشکلات فکر نکنیم. بیایید این فضا را... ادامه مطلب

معرفی بازی Deer Hunter 2017؛ شکارچی استخوان

همیشه داشتن یک ایده جدید به معنای ساخت ادامه نیست. سالیانه بازی های گوناگونی را میبینیم که با وجود مکانیزم های جالب، تفاوت چندانی با پیشینیان خود نداشته و طبیعتا همین مسئله را هم می توانیم از بزرگترین نقاط ضعف این عناوین بنامیم. اما بعضی توسعه دهندگان برای رهایی از این مشکلات از یک سیاست... ادامه مطلب

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x