جریمه 41 میلیون دلاری کیا و هیوندای به دلیل تبلیغات کذب

جریمه 41 میلیون دلاری کیا و هیوندای به دلیل تبلیغات کذب

جریمه 41 میلیون دلاری کیا و هیوندای به دلیل تبلیغات کذب

هیوندای و کیا با توافقی که با دادگستری کشور امریکا داشته اند، محکوم به پرداخت مبلغی در حدود ۴۱ میلیون دلار به ۳۳ ایالت آمریکا شده اند.

هیوندای و کیا به دلیل تحریف در میزان مصرف سوخت که در کشور آمریکا به مایل به ازای هر گالن سنجیده می شود توسط دادگاه های این کشور تحت پرس و جو و بازخواست قرار گرفته اند.

2017-kia-rio-yb-poses-for-the-camera-in-real-life-settings_2

درسال ۲۰۱۲ این خودروسازان کره ای با تغییر این رقم در بیش از ۱.۲ میلیون خودرو سواری که دلیل آن را هم خطای محاسباتی اعلام کرده اند محکوم به پرداخت جریمه سنگینی شده اند.

گرچه در مدل های سال ۲۰۱۳ این میزان اختلاف به یک تا دو mpg رسید، اما هیوندای اعلام کرد که هیچ گونه تخلف و یا نقض قانونی در این زمینه را مرتکب نشده است. در هر صورت رئیس شرکت هیوندای دیوید زوکوفسکی اعلام کرد که این تنها یک خطا بوده که ما بهای آن را پرداخته ایم و این مسئله باعث نمی شود که انکار کنیم مصرف سوخت خودروهای کیا و هیوندای جز پیشتازان به حساب می آید.

1-kia-optima-hyundai-sonata-dec2015-5

در واقع خودروهای درگیر این موضوع شامل الانترا، آکسنت، ولوستر، ریو و...بوده اند که میزان مصرف سوخت آن ها در بزرگراه عدد ۴۰ مایل بر گالن اعلام شده بود، در صورتی که رقم واقعی کمتر از این میزان بوده است.

هیوندای در زمانی که قیمت سوخت در حال بالاتر رفتن بود توانست شهرت خوبی را برای خود دست و پا کند. گرچه این رقم هرگز به جریمه ۳۵۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۳ میلادی نمی رسد که وزارت دادگستری آمریکا این دو شرکت را محکوم به پرداخت  کرده بود.

ELENTRA-6

در هر صورت هر خودروسازای که عدد غیر واقعی در رتبه سنجی EPA اعلام کند و در تست های رسمی خلاف آن ثابت شود، محکوم به پرداخت جریمه های سنگینی خواهد بود.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل