ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شرکت سوئدی Tobii می خواهد با جذب 50 میلیون دلار سرمایه به حوزه تلفن های هوشمند وارد شود

اگر تاکنون مشاهده کرده باشید که استیون هاوکینگ، دانشمند بسیار مشهور اما معلول، چگونه از طریق نگاه کردن با کامپیوتر خود تعامل می کند، حتماً می دانید که فناوری ردگیری چشم تا چه میزان می ...

سینا گلستانه
نوشته شده توسط سینا گلستانه | ۱۷ آبان ۱۳۹۵ | ۲۰:۳۰

اگر تاکنون مشاهده کرده باشید که استیون هاوکینگ، دانشمند بسیار مشهور اما معلول، چگونه از طریق نگاه کردن با کامپیوتر خود تعامل می کند، حتماً می دانید که فناوری ردگیری چشم تا چه میزان می تواند خصوصاً در حوزه ی پزشکی کاربرد داشته باشد.

Tobii نام یک شرکت سوئدی است که سالهای زیادی در این حوزه فعالیت کرده و ابزارهای مشابهی برای ردگیری چشم کاربران به بازار عرضه کرده است.

اما مدتی است که این شرکت تصمیم گرفته بازه ی فعالیت های خود را گسترش داده و در بازارهای بیشتری حضور داشته باشد، از جمله همکاری با MSI برای استفاده از دوربین EyeX در لپ تاپ گیمینگ Dominator Pro که پیشتر بررسی آن را در دیجیاتو مطالعه کردید.

توبی تاکنون در همکاری با سازندگان بازی، امکان استفاده از دوربین ردیاب چشم EyeX را برای بیشتر از 40 عنوان بازی فراهم آورده است.

حالا خبر می رسد شرکت سوئدی رویای گسترش هرچه بیشتر را در سر می پروراند، چرا که تصمیم گرفته معادل نزدیک به 50 میلیون دلار سرمایه جذب کرده و آن را، در زمینه ی واقعیت مجازی و تلفن های هوشمند به مصرف برساند.

توبی با انتشار یک اطلاعیه دلیل تصمیم خود را این گونه توضیح داده است:

تمایل به استفاده از فناوری ردگیری چشم برای کاربردهای مختلف، نسبت به سال 2015 که ما عرضه ی سهام شرکت و جذب سرمایه را آغاز کردیم، سرعت بسیار بیشتری گرفته و به مراتب از پیشبینی ما در آن زمان افزایش یافته است.

توبی می گوید با استفاده از این میزان سرمایه قادر است به رتبه های مناسبی در حوزه های واقعیت مجازی و تلفن های هوشمند دست یابد.

این شرکت ضمناً اعلام کرده یکی از تولید کنندگان بزرگ تلفن های هوشمند، اخیراً فناوری ردگیری چشم توسعه یافته به دست توبی را در یکی از محصولات خود مورد استفاده قرار داده است.

همچنین در تایید گفته های توبی می توان به این موضوع اشاره کرد که گوگل ماه اندکی پیش شرکت Eyefluence که در همین زمینه فعالیت می کند را به مالکیت خود در آورد.

شرکت سوئدی همچنین اعلام کرده سهام دارانش که حدود 40 درصد در تصمیم گیری ها سهم دارند، تاکنون پشتیبانی خود را از این ایده اعلام کرده اند.

در صورت تحقق این برنامه ریزی، توبی نیمی از مبلغ در نظر گرفته شده که معادل 150 میلیون کرون سوئد خواهد بود را بین سالهای 2017 تا 2019 روی تلفن های هوشمند و نیم دیگر را در حوزه واقعیت مجازی سرمایه گذاری خواهد کرد.

در نهایت بد نیست اشاره کنیم که قیمت سهام این شرکت در سالهای اخیر تقریباً بدون تغییر بوده، اما این میزان هنگام عرضه اولیه سهام (تبدیل شرکت خصوصی به عمومی) یکباره نزدیک به 170 درصد رشد پیدا کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Rivekan
    Rivekan | ۱۷ آبان ۱۳۹۵

    کشور های اسکاندیناوی مخصوصا فنلاند و سوئد شرکت های نوآور و پیشرویی در بخش تکنولوژی دارند که خیلی برام جالب هست.

مطالب پیشنهادی