همه چیز درباره آیفون 13
سرویس پیشبینی بینگ مایکروسافت هیلاری کلینتون را برنده قطعی انتخابات آمریکا می داند

سرویس پیشبینی بینگ مایکروسافت هیلاری کلینتون را برنده قطعی انتخابات آمریکا می داند

وبسایت بینگ برای جلب کاربران سرویس های رقیب خصوصاً گوگل، تلاش می کند موتور جستجوی جذابی باشد و ویژگی های چشمگیر و کاربردی ارائه دهد.

یکی از این ویژگی ها سرویس Bing Predicts به حساب می آید که داده های خود را از راه های مختلف از جمله شبکه های اجتماعی جمع آوری کرده و سپس با الگوریتم تحلیل می کند تا در زمینه های متنوع پیشبینی ارائه دهد.

این سرویس که پیشبینی صحیح برندگان جایزه اسکار پیش از مراسم را در سابقه ی خود دارد، حالا در حالی که انتخابات ایالات متحده آمریکا در حال برگزاریست، بار دیگر فرصت را غنیمت شمرده و از پیشبینی خود در این زمینه پرده برداشته است.

بر همین اساس اگر به سایت بینگ مراجعه کنید و عبارت Who will win the presidential elections را در این موتور جستجو تایپ نمایید، با تصویر زیر مواجه خواهید شد:

Screen Shot 1395-08-18 at 11.07.09 AM-w600

اگر الگوریتم های بینگ باز هم در پیشبینی خود موفق عمل کرده باشند، می توان گفت هیلاری کلینتون در انتخابات امروز ۸۹ درصد شانس پیروزی دارد و با قطعیت بالایی برنده ی نهایی انتخابات به حساب می آید.

گفتنی است که سرویس پیشبینی بینگ در همکاری با David Rothschild، اقتصاد دان واحد تحقیقاتی مایکروسافت در نیویورک توسعه یافته است.

این شخص پیش از این هم با الگوریتم های مشابه، وبسایت PredictWise را برای پیشبینی نتایج مسابقات تلویزیونی، مسابقات ورزشی و انتخابات کوچک محلی در آمریکا راه اندازی کرده و به نتایج دقیقی دست یافته بود.

بر همین اساس دور از ذهن نیست که اندکی دیگر با به اتمام رسیدن شمارش آرا، شاهد مغلوب شدن کاندیدای جنجالی یعنی دونالد ترامپ باشیم.

در پایان لازم به ذکر است که دسترسی به سرویس Bing Predicts برای تمام نقاط جهان امکان پذیر نیست و بسته به اینکه از چه کشوری به موتور جستجوی مایکروسافت مراجعه می کنید، امکان دارد پیشبینی ها برای شما  نمایش داده نشوند.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato