ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اندروید و واقعیت مجازی گوگل
تکنولوژی

برنامه های گوگل برای واقعیت مجازی بسیار فراتر از هدست Daydream است

بعد از مدت ها انتظار بالاخره عرضه هدست واقعیت مجازی گوگل با نام «Daydream View» و با قیمت ۷۹ دلار از دیروز آغاز شد. اما این تازه آغاز ماجراست و برنامه های گوگل برای عالم ...

محمد مافی‌ها
نوشته شده توسط محمد مافی‌ها | ۲۱ آبان ۱۳۹۵ | ۲۰:۳۰

بعد از مدت ها انتظار بالاخره عرضه هدست واقعیت مجازی گوگل با نام «Daydream View» و با قیمت ۷۹ دلار از دیروز آغاز شد. اما این تازه آغاز ماجراست و برنامه های گوگل برای عالم واقعیت مجازی بسیار فراتر از عرضه این هدست و تولید محتوا برای آن است.

شرکت ساکن مانتین ویوو می خواهد اندروید محبوبش را به قلب این حوزه از فناوری فرستاده و آن را به سیستم عامل اصلی ابزارهای واقعیت مجازی مبدل سازد. مسئله اینجاست که در آینده موبایل های اندرویدی متعدد و هدست های زیادی با پشتیبانی از پلتفرم Daydream روانه بازار خواهند شد. در حوزه محتوا نیز گوگل یوتوب و استریت ویوو را در اختیار دارد.

کلی بیوُر (Clay Bavor) به عنوان مدیر بخش واقعیت مجازی در گوگل، همزمان با آغاز عرضه هدست این شرکت، در صحبت هایی اعلام داشته که آنها «Daydream View» را به عنوان یک مثال کوچک از آن چیزی می دانند که می توان در این بستر به مخاطبان ارائه داد. از دیدگاه او هنوز بیش از ۹۹ درصد پتانسیل تکنولوژی واقعیت مجازی آشکار نشده است.

از دیدگاه این مدیر ارشد گوگل، در مبحث واقعیت مجازی، ویدیوها و تصاویر واقعی ارزشی به مراتب بیشتر از محتواهای دیجیتالی و رندر شده دارند، چون دنیای واقعی هنوز شگفتی های فراوانی برای دیدن از منظری نو در خود دارد.

بیوُر ایمان دارد که اندروید روزی به سیستم عامل پیش فرض در حوزه واقعیت مجازی تبدیل می شود، اما برای رسیدن به این مرحله گوگل باید با رقبای قدرتمندی چون فیسبوک و آکیلس و همچنین اچ تی سی به رقابت بپردازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی