با گذشت تنها ۲ ماه از عرضه، میزان فروش آیفون ۷ روند نزولی به خود می گیرد

مینگ چی کو تحلیلگر موسسه KGI Securities می گوید میزان فروش آیفون 7 و آیفون 7 پلاس (بررسی دیجیاتو) نقطه ی اوج خود را طی کرده و از این به بعد روندی نزولی به خود خواهد گرفت، آن هم در حالی که تنها دو ماه از عرضه این دو تلفن هوشمند می گذرد. این تحلیلگر اعتقاد دارد آیفون های جدید نسبت به نسل پیش از خود بهبود چندانی نداشته و بر همین اساس در ماه های جاری میزان فروش آن بین 5 تا 15 درصد کاهش خواهد یافت.

آیفون 7 که بین دو تلفن هوشمند جدید فروش بیشتری را به خود اختصاص داده در حال حاضر در انبارهای فروشندگان اصلی در سراسر جهان با تعداد زیادی موجود است. ما اعتقاد داریم تلفن های هوشمند جدید به 2 دلیل از بالاترین حد فروش خود عبور کرده و از این به بعد روند نزولی را در پی خواهد گرفت؛ نخست اینکه مدل کوچکتر در مقایسه با نسل پیش از خود تفاوت چندانی ندارد. دلیل دوم هم اینکه اپل زمان مورد نیاز برای ارسال سفارش های آنلاین آیفون 7 پلاس را روی وبسایت خود کاهش داده که نشان می دهد تقاضا برای این محصول کاهش یافته است.

آقای کو پیش از این هم پیشبینی کرده بود در سه ماهه نخست سال 2017 میزان فروش آیفون به دلیل کاهش تقاضا و وجود رقبای ارزان قیمت بسیار در کشور چین، با کاهش مواجه گردد. در پایان بد نیست اشاره کنیم که این تحلیلگر اعتقاد دارد به پایان رسیدن موجودی آیفون که عموماً در آغاز عرضه ی محصول شاهد هستیم الزاماً نشان دهنده ی تقاضای بالاتر از پیشبینی ها نیست و می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟