کمپانی HTC و سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری در صنعت واقعیت مجازی چین

کمپانی HTC و سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری در صنعت واقعیت مجازی چین

بر کسی پوشیده نیست که کمپانی HTC در یکی دو سال اخیر حال و روز خوشی را سپری نمی کند؛ از طرفی حرف از تعطیلی یا فروش واحد موبایل آن به گوش می رسد و از سویی گفته می شود هدست واقعیت مجازی این شرکت در مقایسه با رقبا فروش اندکی داشته.

با این حال تایوانی ها دست از تلاش برنداشته اند و ضمن اعلام کاهش زیان عملیاتی در پایان ماه سپتامبر، هر چند وقت یک بار شایعات پیرامون فروش واحد اچ تی سی موبایل را تمام و کمال رد می کنند.

در این بین کشور چین یکی از مناطقی است که به نظر می رسد در راس تمرکز مدیران HTC قرار گرفته و مرتبا شاهد سرمایه گذاری های مختلفی در سرزمین چشم بادامی ها (به خصوص در زمینه واقعیت مجازی) هستیم.

بعد از آنکه ماه گذشته سومین کافه واقعیت مجازی این شرکت در کشور چین افتتاح شد و «ونگ گریلن» از رویکرد بین المللی کمپانی تایوانی در این رابطه خبر داد، روز گذشته HTC اعلام کرد با همکاری شهرداری شهر شنژن چین، مرکز تحقیقات واقعیت مجازی عظیمی راه اندازه می کنند.

vive-x-accelerator-investment-htc-w600

سرمایه گذاری تحقیق و توسعه اعمال شده در این موسسه ۱.۵ میلیارد دلار ارزش داشته، که با توجه به شرایط نه چندان مناسب HTC، به نظر می رسد بخش اعظمی از آن توسط طرف چینی پرداخت گردیده است.

رویکرد اصلی این موسسه نه فقط افزایش کیفیت هدست های وایو است، بلکه ارتقای اثر و گسترس پتانسیل های کاربردی در زمینه های پزشکی، تجاری، دولتی، نظامی و صنایع مختلف را هم مد نظر دارد.

به اعتقاد «چر ونگ» مدیر کمپانی HTC، سرمایه گذاری اعمال شده «سرعت توسعه صنعت واقعیت مجازی را افزایش داده و توانایی های تحقیق و توسعه را در شهر بالا می برد.»

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato