دهگانه خطرناک ترین کشورهای جهان با بیشترین آمار تلفات رانندگی

دهگانه خطرناک ترین کشورهای جهان با بیشترین آمار تلفات رانندگی

دهگانه خطرناک ترین کشورهای جهان با بیشترین آمار تلفات رانندگی

هر ۳۰ ثانیه که می گذرد، حداقل یک نفر در جاده های این کره خاکی جان خود را از دست می دهد و ۲۰ نفر دیگر مصدوم می شوند. بر اساس آمار دیگری از سازمان بهداشت جهانی روزانه تقریبا ۷۵۲ رهگذر و ۷۶۸ موتورسوار به دلیل حوادث جاده ای از زندگی خداحافظی می کنند.

آمار گروه بانک جهانی و توسعه حمل و نقل حاکی از آنست که کشورهای کمتر توسعه یافته به دلیل زیرساخت های ضعیف، خودروهای ناامن و قوانین راهنمایی و رانندگی ناکارآمد نقشی بسیار پر رنگ در شکل گیری این ارقام ناگوار دارند.

در این نوشتار قصد داریم به معرفی ۱۰ کشور که بیشترین مرگ و میر جاده ای  دارا هستند، بپردازیم.

۱۰. موزامبیک

این کشور که در جنوب شرق آفریقا واقع شده یکی از بدترین جاده های جهان را دارد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) گزارش می کند که به ازای هر صد هزار شهروند، به طور میانگین ۳۱.۶ نفر در سوانح جاده ای این کشور از دنیا می روند.

mozambique

در سال ۲۰۱۵، آمار جان باختگان در تصادفات برای موزامبیک ۸,۱۷۳ نفر اعلام شد.

۹. رواندا

همانند موزامبیک، رواندا نیز در قاره آفریقا قرار دارد. طبق گزارش WHO به ازای هر صد هزار نفر، ۳۲.۱ نفر در جاده های این کشور جان خود را از دست می دهند.

main-road-into-the-city-of-kigali-rwanda

میزان مرگ و میر جاده ای رواندا در سال گذشته ۳,۷۸۲ نفر اعلام شده بود.

۸. ایران

chalus-road-iran-7

مشاهده نام کشور خودمان در این لیست بسیار تاسف بار است. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، در سال ۲۰۱۵ میزان جان باختگان حوادث جاده ای ۲۴,۸۹۶ نفر اعلام شده؛ بر این اساس به ازای هر صد هزار شهروند، ۳۲.۱ نفر در حوادث جاده ای از دنیا رفته که اصلا آمار خوبی برای ما نیست.

۷. جمهوری آفریقای مرکزی

a-central-african-republic-military-convoy-drives-on-a-road-going-to-sibut-160-kilometres-north-of-the-capital-bangui

جمهوری آفریقای مرکزی دیگر کشور از قاره سیاه در لیست حاضر است. آمار کشته شدگان سال ۲۰۱۵ برای این کشور ۱,۴۹۵ نفر اعلام شده که برابر با ۳۲.۴ مرگ به ازای هر صد هزار شهروند می باشد.

۶. جمهوری متحد تانزانیا

طبق گزارش WHO تانزانیا در جایگاه ششم قرار گرفته است. در این کشور به ازای هر صد هزار شهروند، ۳۲.۹ مرگ ثبت شده که آمار جالبی نیست.

bus-tanzania-kac1649

در سال گذشته  ۱۶,۲۱۱ نفر جان خود را در جاده های تانزانیا از دست دادند.

۵. جمهوری دموکراتیک کنگو

congo

جایگاه پنجم به یک کشور دیگر آفریقایی رسیده است. کنگو در سال گذشته ۲۲,۴۱۹ از شهروندان خود را در سوانح جاده ای از دست داده که برابر با ۳۳.۲ مرگ به ازای هر صد هزار نفر می باشد.

۴. لیبریا

چهارمین کشور حاضر در این لیست باز هم از آفریقا و غرب این قاره است. WHO تخمین می زند که به ازای هر صد هزار نفر ۳۳.۷ مرگ در جاده های لیبریا رخ می دهد.

un-car-liberia-road

طبق اطلاعات این سازمان ۱,۴۴۸ نفر در سال ۲۰۱۵ در سوانح جاده ای لیبریا کشته شده اند.

۳. مالاوی

مالاوی در جنوب شرق آفریقا قرار دارد. در این کشور حدود ۱۶.۵ میلیون نفری به ازای هر صد هزار نفر جمعیت، ۳۵ مرگ جاده ای اتفاق می افتد.

malawi-road-copyr-gualtiero-boffi-dreamstimecomjpg

در سال ۲۰۱۵ آمار مرگ و میر جاده ای مالاوی  ۵,۷۳۲ مورد ثبت شده است.

۲. تایلند

تایلند دومین کشور آسیایی حاضر در این لیست ناخوشایند است. آمار مرگ و میر در جاده های این کشور به نسبت جمعیت بسیار بالا بوده و به ازای هر صد هزار شهروند، ۳۶.۲ مورد مرگ رخ می دهد.

bangkok-traffic

در سال گذشته ۲۴,۲۳۷ نفر جان خود را در جاده های تایلند از دست داده اند.

۱. لیبی

لیبی دیگر کشور آفریقایی حاضر در این لیست می باشد که رانندگی در جاده های آن بسیار خطرناک است. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، به ازای عر صد هزار نفر ۷۳.۴ مرگ در جاده های این کشور رخ می دهد که آمار وحشتناکی است.

libya-street

در سال گذشته ۴,۵۵۴ نفر از جمعیت حدود ۶.۵ میلیون نفری لیبی در حوادث جاده ای کشته شدند.

نظرات ۴۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل