مایکروسافت بخت هولولنز را در بازارهای بیشتری می آزماید

مایکروسافت بخت هولولنز را در بازارهای بیشتری می آزماید

چند سال قبل گوگل با معرفی عینک واقعیت افزوده اش موسوم به «گوگل گلس» توانست شور و هیجان خاصی را در دنیای تکنولوژی و گجت های پوشیدنی برپا سازد، اما پس از کش و قوس های فراوان، چنین محصولی هیچگاه به بازار مصرف عمومی راه نیافت و سرنوشتش هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

پس از آن، دیگر غول تکنولوژی یعنی مایکروسافت با تکیه بر پلتفرم هولوگرافیک ویندوز در چارچوب سیستم عامل ویندوز 10 اقدام به معرفی محصولی انقلابی با نام هولولنز نمود، که در واقع نوعی عینک هوشمند پوشیدنی مبتنی بر واقعیت ترکیبی به شمار می رود.

حال به نظر می رسد اهالی ردموند عزم خود را برای پیاده سازی تجاری این محصول جزم کرده اند، زیرا از امروز این کمپانی از طریق فروشگاه رسمی خود اقدام به فروش هولولنز در کشورهای استرالیا، ایرلند، فرانسه، آلمان، نیوزلند و انگلستان نموده.

hololens-1

لازم به ذکر است که پیش از این فروش نسخه های توسعه دهندگان و سوئیت تجاری این محصول فقط در ایالات متحده و کانادا صورت می پذیرفت. همچنین مایکروسافت در نامه ای به مشتریانش نوشته است که علاقه مندان در کشور ژاپن نیز می توانند هولولنز را پیش خرید کرده و در ژانویه سال بعد آن را تحویل بگیرند.

البته با توجه به قیمت 3000 دلاری نسخه توسعه دهندگان و هزینه 5000 دلاری کیت تجاری، باید اذعان کرد که هنوز فاصله زیادی تا عمومیت یافتن چنین محصولی در دست کاربران عادی داریم، اما به هر حال تلاش مایکروسافت در حوزه واقعیت مجازی و عینک های هوشمند قابل تحسین است و امیدواریم این کمپانی پروژه مورد بحث را نیمه کاره رها نکند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato