محققین مایکروسافت از آینده تکنولوژی در سال های آتی می گویند

محققین مایکروسافت از آینده تکنولوژی در سال های آتی می گویند

با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۷، مایکروسافت از ۱۷ بانوی فعال در تیم های تحقیقاتی اش در مورد انتظاراتشان از پیشرفت های فناوری در سال آتی میلادی و همچنین یک دهه بعد، یعنی سال ۲۰۲۷ نظرسنجی کرده است.

پیش بینی ها مواردی همچون پردازش زبان طبیعی، یادگیری ماشینی، نرم افزارهای کشاورزی، و واقعیت مجازی را در بر می گیرند، که در ادامه به جالب ترین آنها می پردازیم.

immersive-virtual-reality

«مار گنزالز فرانکو» محقق آزمایشگاه ردموند مایکروسافت در حوزه واقعیت مجازی معتقد است ردیابی حرکات بدن در سال آینده پیشرفت بسزایی خواهد داشت، و طی دهه آتی به «تجربیات غنی و چند-حسی خواهیم رسید که قادرند توهماتی را در ذهن ایجاد کرده و واقعیت ادراکی انسان را تغییر دهند.»

او همچنین می گوید دیوایس های هپتیک، می توانند لمس را به گونه ای شبیه سازی کنند که تجربه حسی کاربر به سطح قابل توجهی ارتقاء یابد.

«سوزان دامایس» محقق و مدیر آزمایشگاه ردموند نیز معتقد است یادگیری عمیق در سال آینده به پیشرفت چشمگیر فرایند جستجوی وب می انجامد. ضمن اینکه تا سال ۲۰۲۷ دیگر خبری از کادرهای جستجوی متنی نخواهد بود. در واقع فرایند فوق همواره در همه جا حاضر بوده و حالتی پنهان دارد.

search-box

او می گوید در حال حاضر نیز جستجوی صوتی را به کار می گیریم، و نهایتاً روند جستجو صرفاً از طریق صوت، تصویر یا ویدیو انجام خواهد گرفت. همچنین نتایج بر اساس موقعیت مکانی، محتوای در حال اجرا، افراد مرتبط و فعالیت های اجرا شده تاکنون به نمایش خواهند درآمد، بدون اینکه ما به صورت مستقیم آنها را در فرایند فوق مطرح سازیم.

«آستا رُزوِی» طراح تحقیقاتی ارشد مایکروسافت در مورد گرمایش جهان می گوید تا سال ۲۰۲۷ کشاورزان از هوش مصنوعی برای حفظ بازده مطلوب محصولاتشان بهره می گیرند، اگرچه تغییرات اقلیمی، خشکسالی و فجایع زیست محیطی اجتناب ناپذیر هستند.

ai-agriculture

او می گوید راهکارهای کشاورزی کم مصرف مانند کشاورزی چندطبقه و آکواپونیک می توانند تأمین منابع غذایی جهانیان را در سطح بالایی جفظ کنند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato