4 عادت بد خرج کردن در ثروتمندان ورشکسته

ثروتمندان به دلیل برنامه ریزی دقیق، عاقلانه خرج کردن، تعلیم دیدن، صبح زود بیدار شدن و مخصوصا مراقبت از سلامتی شان معروفند.

اما همه ی افراد متعق به این گروه هم چنین عاداتی ندارند؛ مثلا آن دسته از افرادی که شریک زندگی شان ارزش پول را نمی داند یا آن هایی که دقیقا نمی دانند چگونه باید پول شان را خرج کنند. این عادات بد نهایتا منجر به ورشکستگی می شود.

ببینیم چه عاداتی باعث خالی شدن جیب برخی از ثروتمندان می شود:

تور کیش
  1. دخل و خرج شان یکی نیست

1

چه شما یک نویسنده ی معمولی باشید چه بیل گیتس، باید حساب درآمد و خرج تان را بکنید و بدانید هر ریال پول تان را چگونه خرج می کنید.

بهتر است از هزینه های کوچکی شروع کنید که عموما به چشم نمی آیند. شاید برداشت ده هزار تومان از حساب بانکی خیلی به چشم نیاید اما هرچه بیش تر از این ده هزارتومان ها بردارید پول بیش تری از حساب تان کم می شود.

اکثر ثروتمندانی که حساب مخارج شان را نمی دانند ورشکست می شوند. آن ها حتی نمی توانند بگویند کجا این پول را خرج کردند یا حساب بانکی، صورت حساب هتل ها، رستوران ها و یا خریدهای شان را چک نمی کنند تا در صورت رخ دادن اشتباهی، متوجه آن شوند.

در آخر، آن ها پول زیادی را هدر می دهند زیرا حساب خرج شان را ندارند. شاید در ابتدا این مقادیر خیلی کم بنمایند اما به مرور زمان بیش تر و بیش تر می شوند.

  1. خریدهای گران و غیر منطقی می کنند

download-3

عادت بد ثروتمندان ورشکسته این است که هر چه دل شان بخواهد، می خرند. برای مثال برای رفع ناراحتی های شان به فروشگاه های آنلاین رفته و خرید می کنند یا چون حوصله ی آشپزی ندارند، هفته ای دو بار سفارش غذا می دهند.

نکته ی حالب توجه در مورد چنین افرادی این است که از کوپن ها استفاده می کنند و درحراجی ها خرید می کنند. اما به لوکس ترین تعطیلات اروپایی می روند و یا یک انگشتر گران بهای الماس می خرند. John Rampton کارآفرینی است که می گوید: روزی به مهمانی دوست مولتی میلیاردرم رفتم و در مکالمه ی تلفنی او با شخصی، شنیدم از چهل دلاری شکایت می کرد که بیش تر از میزان واقعی خریدش از او گرفته بودند. مهم نیست که درآمدتان چقدر است، باید در خرج کردن پول تان دقت داشته باشید.

  1. آن ها چندین منابع درآمدزای پولی ندارند

Picking From The Money Tree

Thomas C. Corley نویسنده ای است که 5 سال در مورد میلیونرها تحقیق کرد و متوجه شد 65% آن ها 3 و 35% شان 4 منبع درآمد مالی داشتند.

همه ی میلیونرها چندین منبع درآمد ندارند. برای مثال ایکی باتیستا (بازرگان و کارآفرین بزرگ برزیلی) 35 میلیار دلار سرمایه داشت. او معتقد بود که هیچ چیز نمی تواند مانع روند کاری  تجارت گاز و بنزین وی شود، اما زمانی که تولید بنزین کاهش یافت او ورشکست شد.

Corely می گوید: برخورداری از چند منبع درآمدرزا کاملا منطقی است؛ زیرا به هنگام آسیب دیدن یکی از منابع درآمدزایی که تحت تاثیر عواملی قرار گرفته و در کنترل تان نبوده است، دیگر منابع مالی شما نمی گذارد اثر آن شکست در زندگی تان محسوس شود.

  1. سرمایه گذاران بی صبر و خشنی بودند

aggressive-660x330

برخلاف ثروتمندان موفق که آرام و صبور هستند، این میلیونر های نا موفق پرخاش گر و بی صبر هستند. آن ها تا سهامی بالا می رود، آن را می خرند و به محض پایین آمدن، می فروشند. گاه اوضاع شان از این نیز بدتر می شود. فکر می کنند نیازی به نصیحت سرمایه گذاران آموزش دیده ندارند و متکبر می شوند.

کلام آخر این است که مدیریت مالی را یاد بگیرید، از پول تان مراقبت کنید و به حساب آن برسید تا ورشکست نشوید.

مطالب مرتبط

دوازده درس در زندگی که خیلی دیر آنها را می آموزیم

شاید تنها چیزی که همه ی انسان ها در آن مشترک هستند، اشتباه کردن باشد. همه برای رسیدن به اهداف اشتباهاتی مرتکب شده و از آنها درس می گیرید. اما کسانی موفق تر می شوند که بتوانند از اشتباهات دیگران درس بگیرند و خود مرتکب آن نشوند.از این رو در ادامه چند مورد از این... ادامه مطلب

بهترین راه ها برای کنار آمدن با شکست

شکست بخشی از زندگی است و برای همه اتفاق می افتد. حتی استیو جابز از اپل، شرکتی که خود موسس آن بود، یکبار اخراج شد. گاهی با اینکه تلاش زیادی می کنید، شب های زیادی بیدار می مانید و خطرهای زیادی را به جان می خرید باز هم شکست می خورید. بر طبق تحقیقات صورت... ادامه مطلب

از هک آیفون تا تلاش برای غلبه بر ایلان ماسک؛ «جورج هاتز» با استارتاپ خود به نبرد بزرگان تکنولوژی می رود

«جورج هاتز» (George Hotz) شخصی است که برای اولین بار آیفون اپل را هک و جیلبریک کرد. وی سپس با هک کردن پلی استیشن شهرت بیشتری به دست آورد اما جدا از همه این ها، او از سال گذشته تا کنون درگیر پروژه ای کاملا متفاوت و بسیار جذاب تر بوده است.هاتز استعداد ویژه ای... ادامه مطلب

چه شباهت هایی میان کارآفرینی و چتر بازی وجود دارد؟

به نظر خیلی از مردم پریدن از هواپیما و اعتماد به یک چتر جذاب نیست، در مقابل گروهی هستند که نمی توانند خود را در مقابل کار هیجان انگیزی مانند چتربازی کنترل کنند و بی صبرانه منتظر فرصتی هستند که بتوانند از هواپیما بیرون بپرند.کارآفرینی مانند چتربازی کاری ناشناخته و پر از مجهولات است. در... ادامه مطلب

چه نکاتی آرامش و بهره وری کارآفرینان را بیشتر می کند؟

حتما تا به حال کارآفرینانی را دیده اید که بسیار سختی کشیده، 4 ساعت از شبانه روز را خوابیده و باقی آن را به کار پرداخته اند.قطعا چنین کارآفرینی مورد احترام همه ی مردم است، او یک قهرمان و قابل تحسین است. اما لازم نیست برای دست یابی به موفقیت از کار و زندگی خود کاملا دور... ادامه مطلب

۱۰ واقعیت تلخ اما رهایی بخش زندگی که هر روز باید با خودتان مرور کنید

دنیای امروز دوست دارد به تخیل و پایان های خوش، از جنس پایان های بسیاری از داستان های کلاسیک ادبیات باور داشته باشد. اما در دنیای واقعی، زندگی فقط روی خوشش را به ما نشان نمی دهد و گاهی اوقات چه بخواهیم و چه نخواهیم با روی خشن و ظالمانه ی آن نیز مواجه خواهیم شد.... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x