ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آمریکا و تنظیم تحریم هایی علیه روسیه به خاطر دخالت در انتخابات ریاست جمهوری

دولت باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده اخیراً تحریم هایی را علیه دو سرویس امنیتی روسیه اعمال کرده و 35 تن از مقامات امنیتی روسی را از خاک ایالات متحده بیرون رانده است. این حرکت ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۰ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۰

دولت باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده اخیراً تحریم هایی را علیه دو سرویس امنیتی روسیه اعمال کرده و 35 تن از مقامات امنیتی روسی را از خاک ایالات متحده بیرون رانده است. این حرکت که در پاسخ به هک های مداوم و مستند شده روسیه در سیستم انتخابات ایالات متحده طی سال 2016 صورت گرفته، محکم ترین پاسخ آمریکایی ها علیه حملات سایبری در تاریخ این کشور به حساب می آید.

سازمان امنیت ملی و پلیس فدرال آمریکا در گزارشی مشترک، چگونگی حملات روسیه به ایالات متحده را شرح داده اند و راه هایی را برای جلوگیری از دخالت های آتی ارائه نموده اند.

گفتنی است که اخیراً آزادی عمل رییس جمهور ایالات متحده برای پاسخ به حملات سایبری علیه انتخابات این کشور افزایش یافته و اوباما حالا این توانایی را دارد تا اداره اطلاعات نظامی خارجی روسیه (GRU)، سازمان امنیت مرکزی (FSB)، چهار مقام بلندبالای GRU و سه کمپانی که از حملات سایبری GRU پشتیبانی کرده اند را تحریم کند.

اوباما در بیانیه ای گفته است که تمام آمریکایی ها باید از حرکات روسیه مطلع باشند و افزوده: «در ماه اکتبر، وزارت من ارزیابی ما از حرکات روسیه برای دخالت در روند انتخابات ایالات متحده را منتشر کرد. این سرقت اطلاعات و عملیات های افشای اطلاعات، تنها می توانسته توسط مقامات دولت روسیه هدایت شود. علاوه بر این، دیپلمات های ما در مسکو توسط سرویس های امنیتی روسیه مورد آزار فراوان قرار گرفته اند که قابل پذیرش نیست. چنین حرکاتی، پیامدهایی دارد.»

در نهایت گفتنی است که علاوه بر این تحریم ها، دولت ایالات متحده دو محوطه در مریلند و نیویورک که توسط مقامات امنیتی روسیه مورد استفاده قرار می گرفت را هم تعطیل کرده است. 35 مقام روسی نیز که به خروج از ایالات متحده محکوم شده اند، تنها 72 ساعت برای بازگشت به خاک وطن خود فرصت دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (23 مورد)
  • elias sajjadi
    elias sajjadi | ۶ اسفند ۱۳۹۵

    کاری نکردن که فقط با رییس جمهور کردن ترامپ امریکارو به خاک خون کشوندن

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی