هدف سال آینده ستاد توسعه زیست فناوری: افزایش 6 برابری صادرات

هدف سال آینده ستاد توسعه زیست فناوری: افزایش 6 برابری صادرات

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری در رابطه با اهداف این ستاد اعلام کرد: یکی از اهداف مدنظر ستاد توسعه زیست فناوری، توسعه صادرات محصولات این حوزه است که تا سال آینده افزایش چشمگیری خواهد یافت.

دکتر مصطفی قانعی اظهار داشت رشد شش برابری صادرات محصولات زیست فناوری را از سال ۹۲ پیگیری کرده‌ایم و امیدوار هستیم تا سال آینده، اهداف مورد نظر در این حوزه محقق شود.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری در ادامه افزود: صادرات تا سال ۹۲ برای محصولات زیست فناوری حدود ۲۰۰ میلیون دلار بود، که قصد داریم تا سال ۹۶ این رقم را تا ۶ برابر افزایش دهیم.

همچنین وی به وابستگی ایران به واردات محصولات زیست فناوری اشاره کرده و تصریح نمود رشد واردات محصولات زیست فناوری در کشور از سال ۸۸ تا ۹۱ حدود ۱۳۰ درصد بود، که رقمی نگران کننده و نشانگر افزایش وابستگی ایران به واردات محسوب می شود. از این رو سعی کردیم در این چند سال خلاء موجود را رفع کنیم.

دکتر قانعی در زمینه اهمیت تهیه نقشه دانش نیز اعلام کرد: با توجه به اینکه ستاد توسعه زیست‌فناوری مرجع اصلی سیاست گذاری، برنامه‌ریزی و راهبری برنامه‌های این حوزه است، تصمیم گرفته‌ایم نقشه دانشی تهیه کنیم تا تمام حوزه‌های مربوط به زیست فناوری را گرد هم آورده و در تمام ابعاد رشد دهیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato