ارزش هر بیت کوین به بیش از 1000 دلار رسید

ارزش هر بیت کوین به بیش از 1000 دلار رسید

به نظر می رسد که همین حالا، بهترین زمان برای دارندگان ارزهای رمز پایه ای به شمار می رود تا دارایی خود را به پول نقد تبدیل کنند؛ چرا که ارزش بیت کوین اخیراً به بیش از ۱۰۲۳ دلار رسیده است که بیشترین میزان آن از ماه دسامبر سال ۲۰۱۳ میلادی به شمار می رود.

خبرگزاری رویترز به تازگی گزارش کرده که ارزش این واحد پولی، طی سال ۲۰۱۶ میلادی تا ۱۲۵ درصد افزایش یافته و بیشترین افزایش روزانه آن در همین سال، با رشد ۱۰ درصدی صورت گرفته است. این اتفاق در حالی به وقوع پیوسته که طی چند وقت اخیر، مشکلات زیادی دامن گیر این واحد پولی شده و آن را تا مرز نابودی پیش برده است.

از جمله این مشکلات می توان به ادعای دروغین متخصص استرالیایی ارزهای رمزپایه ای، کریگ رایت، مبنی بر اینکه وی، خود پایه گذار بیت کوین است و نیز دزدی ۶۵ میلیونی بیت کوین در پلتفرم مبادلاتی Bitfinex در آگوست گذشته اشاره کرد.

افزایش ارزش بیت کوین در چنین شرایطی شاید اندکی غیرممکن به نظر برسد، اما حقیقت امر اینجاست که با افزایش تقاضا برای ارزهای رمزپایه در کشور چین، که احتمالاً بیش تر از هر کشور دیگری از مبادلات بیت کوین بهره می گیرد و ارز رسمی آن، یعنی یوآن با کاهش ۷ درصدی ارزش مواجه شده، چنین امری امکان پذیر شده است.

بیشترین ارزشی که بیت کوین قادر به دستیابی به آن بوده، برابر با ۱۱۶۳ دلار است که در اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی صورت پذیرفت. پیش از این، جامعه حامیان بیت کوین از دزدی ۴۶۰ میلیون دلاری بین کوین از Mt. Gox، یکی از پلتفرم های مبادله بیت کوین که تقریباً ۷۰ درصد از از تمام مبادلات این واحد پولی را برعهده داشت شوکه شده بودند.

شرکت سازنده بیت کوین مدت ها پیش خبر از ورشکستگی خود داد و مدیرعامل آن نیز از بنیاد بیت کوین کناره گیری کرده است. با این همه، ترنول مالی بیت کوین حالا بیشتر از هر زمان دیگری است و در هر ۱۰ دقیقه، ۱۲.۵ بیت کوین به سیستم اضافه می شوند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato