صدرنشینی پلی استیشن 4 در ماه دسامبر؛ مایکروسافت مدعی ثبت رکورد است

صدرنشینی پلی استیشن 4 در ماه دسامبر؛ مایکروسافت مدعی ثبت رکورد است

همانطور که انتظار می رفت کنسول پلی استیشن ۴ پرفروش ترین دستگاه بازی ویدیویی ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی نام گرفت.

همانطور که می دانید به لطف معرفی کنسول اکس باکس وان اس در نمایشگاه E3 2016، آمار فروش عرصه رقابتی سخت افزارهای دنیای گیم در ۴ ماه متوالی منتهی به اکتبر، در اختیار ردموندی ها قرار گرفته بود؛ اما این روند با عرضه پلی استیشن ۴ پرو و نزدیک شدن به کریسمس شکسته شد.

پلی استیشن ۴ به پرفروش ترین کنسول ماه نوامبر تبدیل شد و حالا این مسئله دنبال شده و می دانیم که سونی در جریان نمایشگاه CES 2017 مدعی شد که دستاورد گیمینگش در تعطیلات کریسمس بیش از ۳ میلیون واحد فروخته است.

در حالی که به نیمه های نخستین ماه سال نوی میلادی رسیده ایم، گزارش رسمی گروه NPD مبنی بر پرفروش ترین کنسول های آخرین ماه سال ۲۰۱۶ منتشر شده و شاهد صدرنشینی مجدد ژاپنی ها هستیم.

PS4pro (26)

منتها این بار رقابت به مرحله جدیدی وارد شده و مدیران مایکروسافت ضمن دفاع از وضعیت فروش اکس باکس وان، با زبان بی زبانی سخنانی جنجالی عنوان کرده اند.

یکی از مدیران ساکن ردموند عنوان کرده که دسامبر ۲۰۱۶ به عبارتی پر فروش ترین ماه تاریخ عمر کنسول اکس باکس وان محسوب می شود؛ از طرفی تاکید می کنند که میزان فروش این کنسول در قیاس با بازه زمانی مشابه سال قبل رشد قابل قبولی داشته، اما پلی استیشن به هیچ وجه اینطور نبوده است.

هرچند گفتنی است که این آمار تنها به کشور ایالات متحده آمریکا مرتبط است و می دانیم که وضعیت پلی استیشن در قاره اروپا به مراتب بهتر است.

آنچه بدیهی است تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر مایکروسافت برای توسعه و پیش برد کنسول اکس باکس وان است و در حال حاضر چشم امید فیل اسپنسر و یارانش به پروژه اسکورپیویی است که گفته می شود قدرتمندترین کنسول تاریخ صنعت گیم خواهد بود و پاییز سال آتی عرضه می شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato