ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فیسبوک برای خرید آکیلس رقمی فراتر از آنچه فکر می کردیم پرداخته است

فیسبوک در سال 2014 طی قراردادی، شرکت آکیلس وی آر را خریداری کرد تا به عنوان یکی از زیر مجموعه هایش فعالیت کند. آن زمان، فیسبوک رقم معامله شده را 1 میلیارد دلار اعلام کرده ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۲۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۵

فیسبوک در سال 2014 طی قراردادی، شرکت آکیلس وی آر را خریداری کرد تا به عنوان یکی از زیر مجموعه هایش فعالیت کند. آن زمان، فیسبوک رقم معامله شده را 1 میلیارد دلار اعلام کرده بود اما روز گذشته، موسس فیسبوک، مارک زاکربرگ در شهادت خود اعلام کرد که در حقیقت آن ها 2 میلیارد دلار بابت داشتن آکیلس هزینه کرده اند.

البته، قیمت اصلی آکیلس همان 1 میلیارد دلار بود اما دو مبلغ جداگانه 700 و 300 میلیون دلاری (مجموعا 1 میلیارد دلار) هم به ترتیب برای ابقاء کارکنان و دست یافتن به اهداف مهم در طول توسعه فناوری پرداخته شده است.

در مرکز توجه شرکت شاکی از فیسبوک، جان کارمک قرار دارد. کارمک یکی از موسسین استودیو خوشنام id Software است که سبک شوتر اول شخص را در بازی های ویدیویی بنیان نهادند و تا همین چند سال پیش به عنوان مدیر استودیو فعال بود.

او سپس در سال 2013 به آکیلس وی آر پیوست تا در آنجا به عنوان مدیر فنی شرکت به کار خود ادامه دهد. مشکل اینجا است که id Software تحت تملک Zenimax Media قرار دارد و این کمپانی مدعی شده کارمک زمانی که هنوز در id Software مشغول به کار بوده، از تکنولوژی و فناوری این شرکت برای توسعه آکیلس استفاده کرده است.

علاوه بر متهم ساختن کارمک، زنیمکس از پالمر لاکی، موسس آکیلس هم به خاطر زیر پا گذاشتن قرارداد عدم افشای اطلاعات شکایت کرده. زاکربرگ در دادگاه گفت زمان خریداری آکیلس هیچ اطلاعاتی از اینکه کارمک و لاکی قراردادی را نقض کنند نداشته است.

زنیمکس در تلاش است تا به خاطر خسارتی که به سبب فعالیت های جان کارمک وارد شده، 2 میلیارد دلار از فیسبوک غرامت بگیرد. پالمر لاکی و برندان آیریب قرار است طی این هفته در دادگاه حاضر شده و شهادت خود را ارائه دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی